75080

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (98.158.248.41) --- 16. 12. 2019
Re:

Co je podstatné zda bude pro malovčelaře povinnost EET nebo nikoli.
-------------------------
Kde pořád takovou blbost berete? Pro prodej ze dvora podle paragrafu deset to nikdo nechce.
Pokud budeš prodávat v prodejně kde dávají účtenky na zboží, tak budou i na med, ale tebe se to netýká, ty normálně dodáš do krámu jako dřív.
A pokud má někdo na včely Živn.List tak pak jej samozřejmě EET čeká pokud bude prodávat cokoli za hotové a bud to spadat do účetnictví. ALe takových je asi do 1% včelařů v republice.
A nebude muset mít mašinku, při malém prodeji atd, pokud si vyzvedne na ŽL registrované účtenky.
Ale to se 99% včelařů týkat nebude a to jedno procento má určitě někoho kdo má jen <=149 včelstev a nemusí mít EET . :-)

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73707


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
gupa (93.92.51.96) --- 16. 12. 2019
Re:

Karle. Jde o prvních pár paragrafů daného zákona o EET. ČSV musí učinit dotaz na Min.financí a vysvětlit.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-112/zneni-20200201

Máš tržbu když dodáš do obchodu med? Já myslím že ano.

Jsi poplatníkem daně z příjmu? Ano, ikdyby jsi byl nakonec osvobozen.

Vydáváš doklad o prodeji, tz. jde o zúčtování v tvém účetnictví (doklad o prodeji) Ano, prokazuješ tím příjem viz. bod 1.. Obchodník na benzince není včelař, med není jeho.

Jde o je ojedinělý případ, že jsi např. jednou za účetní rok udělal vyjmečnou transakci např při výkupu medu?

Ano -Ne.(nehodící škrtni. Ano? jsi zobliga. Ne je to tvůj rozhodný přijem, který se opakuje třeba jednou za rok, Tak ...




SUBJEKT A PŘEDMĚT EVIDENCE TRŽEB
§ 3

Určení subjektu a předmětu evidence tržeb
(1) Subjektem evidence tržeb je poplatník

a) daně z příjmů fyzických osob a





EVIDOVANÁ TRŽBA
§ 4

Vymezení evidované tržby
(1) Evidovanou tržbou je platba, která splňuje formální náležitosti pro evidovanou tržbu a která zakládá rozhodný příjem.

(2) Evidovanou tržbou je také platba, která splňuje formální náležitosti pro evidovanou tržbu a je

a) určena k následnému čerpání nebo zúčtování, které zakládají rozhodný příjem, nebo

b) následným čerpáním nebo zúčtováním té platby, která zakládá rozhodný příjem.



§ 6

Rozhodný příjem
(1) Rozhodným příjmem se pro účely tohoto zákona rozumí

a) u poplatníka daně z příjmů fyzických osob příjem ze samostatné činnosti, která je podnikáním, s výjimkou příjmu, který

1. není předmětem daně z příjmů,

2. je z hlediska obvykle přijímaných tržeb ojedinělý nebo

3. podléhá dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně,


............

KaJi (98.158.248.41) --- 16. 12. 2019
Re: (73692) (73693) (73698) (73699) (73700)
Co je podstatné zda bude pro malovčelaře povinnost EET nebo nikoli.
-------------------------
Kde pořád takovou blbost berete? Pro prodej ze dvora podle paragrafu deset to nikdo nechce.
Pokud budeš prodávat v prodejně kde dávají účtenky na zboží, tak budou i na med, ale tebe se to netýká, ty normálně dodáš do krámu jako dřív.
A pokud má někdo na včely Živn.List tak pak jej samozřejmě EET čeká pokud bude prodávat cokoli za hotové a bud to spadat do účetnictví. ALe takových je asi do 1% včelařů v republice.
A nebude muset mít mašinku, při malém prodeji atd, pokud si vyzvedne na ŽL registrované účtenky.
Ale to se 99% včelařů týkat nebude a to jedno procento má určitě někoho kdo má jen <=149 včelstev a nemusí mít EET . :-)

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73708


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
gupa (93.92.51.96) --- 16. 12. 2019
Re:

Ještě je možnost, že prý když budeš mít vše co se týká medu přes účet, EET nemusíš evidovat, ale to je jen můj dohad!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73709


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
gupa (93.92.51.96) --- 16. 12. 2019
Re:

A dokaž že nepodnikáš podle paragrafu 10, když tržby a pravidelné zúčtování který tvoří základ tvého výpočtu příjmu pro DP z medu který dodáváš na trh nebo do oběhu, dalším dokladem je registr včelstev, který prokazuje pokud nemáš počet včelstev nula, že ten med máš a tvoří "podnikání", ikdyž nejsi podnikatel. Chápeš? Přidznáš se k dani z podnikání nebo závislé činnosti, ale tvoje vedlejší podnikání bez ŽL je sice bráno že nejsi podnikatel, ale co nato školením opráskaný úředník?

A znovu jde oten dotaz na MF a školení praconíků FÚ které bude následovat a oto jestli spadneš do EET nebo ne. Nyní nemusíš podávat DP, ale co když tě FÚ vyzve k daňovému přiznání z prodeje včelařských produktů? Musíš ho podat. A musíš ho podat posléze stále dokud jsi registrovaný v registru chovatelů.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73710


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
(98.158.248.41) --- 16. 12. 2019
Re:

Nevím co kdo hrotí.
"První důležitá informace je ta, že pokud máme registrovaný prodej ze dvora nikoli jako podnikatelé, ale jako ostatní příjem pod §10, nikoli tedy jako podnikatelé v zemědělství pod §7, nemusíme mít EET.
Pokud jsme ovšem podnikatelé v zemědělství, máme živočišnou či rostlinnou výrobu jako podnikatelé, pak musíme být na příjmy, které vyúčtujeme v hotovosti registrováni v EET

http://www.domacimlekar.com/prodej-ze-dvora-a-eet/

Podle mě je to v souladu s tím co tvrdí ministerstvo a nikde jsem neslyšel že by "stát" zpochybňoval že podle paragrafu deset by se mělo evidovat když nemáš na včely živnostak.

karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73711


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Martin P (93.185.58.37) --- 16. 12. 2019
Re:

Gupo, chápu, že tvoje snaha je přesvědčit všechny, že tak, či tak budou při prodeji medu spadat pod EET, ale prostě se mýlíš.

Tvoje závěry vychází z chybných vyhodnocení. Kaji má pravdu.

Již jsem zde jasně citoval všechny zákony, které se k tomu vztahují a ze kterých jasně vyplývá, že pokud jako chovatel do 60 včelstev, který nemá jiný příjem dle §10 prodává med nebo jiný povolený produkt jako prodej zemědělských přebytků, tak není brán jako podnikatel či osoba podnikající v zemědělství a tedy se na něj zákonitě nevztahuje zákon o EET.

Za další u takovéhoto malovčelaře není rozhodným příjmem částka z prodaného medu, ale paušální částka 500 Kč/včelstvo. Je to přímo takto uvedeno v zákoně. Takže nechápu co ti na tom není jasné.
Proto jsou tvoje závěry v tomto spíše podle hesla "přání otcem myšlenky".
Osobně vůbec nevidím sebemenší důvod, proč by se mělo CSV na toto na MF dotazovat.
EET je pro podnikatele a osoby podnikající.

Za další, pokud jde o další vedlejší činnost, tak poplatník je osvobozen od EET, pokud neměl výnosy z této činnosti v předchozím období vyšší než 300 000 nebo tento příjem činil méně než 5% z celkových příjmů. Stačí splnění jedné z těchto podmínek.



Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73712


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
gupa (93.92.51.96) --- 16. 12. 2019
Re:

>Za další, pokud jde o další vedlejší činnost, tak poplatník je osvobozen od EET, pokud neměl výnosy z této činnosti v předchozím období vyšší než 300 000 nebo tento příjem činil méně než 5% z celkových příjmů. Stačí splnění jedné z těchto podmínek.<

Výborně, díky za zprávu, vracím osvědčení a končím.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73713


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                  
gupa (93.92.51.96) --- 16. 12. 2019
Re:

Osvědčení k činnosti kterou dělám 25 let. Díky Babiši.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73714


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu