78014

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdeněk (93.89.102.199) --- 8. 12. 2020
Re.tak jak dál

Proč by měl nějaký pobočný spolek mít pravomoc po mně nebo jiném vyžadovat potvrzení.To by za chvíli chtěli po mně mistní fotbalisti ,kde chodím na fotbal. Doposud platí pro převoz včelstev je třeba vyšetření na mor mimo OBEC.Třeba Plumlov je obec ,která se skláda ze tří kat.území a tam není na převoz třeba vyšetření na mor.Jen naše obec která se skladá z osmi kat.území je dlouhá třináct km nebylo v obci pro převoz nutné vyšetření. Pro příští rok pro převoz z jednoho kraje obce na druhý ano. MKZ 2021 ExM110 MOR VČELÍHO PLODU–VyLa(BV)Bakteriologické vyšetření směsných vzorků měli od všech včelstev na stanovišti. Vzorky měli se odebírají z podložek, které jsou umístěny na dně úlů nejméně 14 dnů. Jeden směsný vzorek může obsahovat včelí měl maximálně od 25 včelstev. Vyšetření nesmí být starší 4měsíců (rozhodné je datum odběru vzorku) a provádí se: a) před přemístěním včel (včetně včelích matek) nebo včelstev na vzdálenost větší než 10 km, b) vpřípadě kočovných včelstev na stanovišti, na kterém jsou včelstva zazimována.
Bohužel včely nerozlišují katastr ani organizace.Jak to bude ověřovat SVS to je druhá věc je to odpovědnost včelaře. Máme 95% organizovanost a svět mám závidí tak excesu nebude moc. Zdeněk

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74573


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.89.50) --- 8. 12. 2020
Re: Re.tak jak dál

Samozrejme,ze ZO nema zadne pravo vyzadovat potvrzeni.To ma chtit statni sprava, bohuzel naprosto chybi mechanismus,jak to ta statni sprava ma kontrolovat.Klasicky uredni siml.Premyslet od A do C je moc,svede to jen do B.Narizeni je hezka vec, bez moznostu flastrovat poruseni ale nedomyslena, jen spoleha na to, ze se tim budou vsichni ridit. A budou? No nebudou.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74574


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu