78024

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (46.135.72.101) --- 19. 6. 2020
Re: snůška 2020

Ona to stejne neni cista medovice,ale klasicky "lesni" med,aromaticky,vonavy.Kdysi to byl med smiseny,nez nejaka chytra makovice vymyslela,ze med je bud kvetovy nebo medovicovy a zadny jiny.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74227


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(91.221.212.49) --- 21. 6. 2020
Re: snůška 2020

Já vám nevím, ale u mě je to od předjarních proletů dodnes pořád na jedno brdo. 2 dny si včely něco do plodiště přinesou a pak týden zalezlé, že i matky mají problém vyletět. S takovou žádný med kromě toho jarního sádla už nebude, i když něco přinesou z malolisté lípy která je před rozkvětem tak všechno spotřebují. Dneska opět krásných 15-17°C, silný fučák, pšenice na polích poválená na zemi a prolitá. V baráku kosa, soused zase přiložil uhlí. To už je slunovrat a ještě nebylo soustavné teplo ani skromných 25st, a jak bylo jen několik hodin tak okamžitě bouřky lijáky a šmitec. Je to divný, už chystám cukr a něco mi říká, že ještě příjdou povodně. To byla jen předehra aby se nacucala zem, příkopy plné vody, místo sena polehlá hnijící tráva, řeky před vylitím. Ovoce zjara opět pomrzlo, zbyly jen třešně a ty poprvé po 20 letech nebyly k jídlu a teď všecko shnilo. Ještě jsou ve hře jabka, trochu hrušek a broskve. Další nahovno rok. A v norsku si už víc jak měsíc válí šunky u vody. Takže zlaté řepkové sádlo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74228


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
JosPr (46.135.83.68) --- 21. 6. 2020
Re: snůška 2020

Ja bych nehazel flintu do zita.Sice jarni med nebyl zadny,ale loni to bylo u nas uplne stejne,par kg/vcelstvo.Vcely jsou v sile,lipa je u nas podruzny zdroj snusky,ale zacina pohanka,do tydne svazenka,les nasal vodu,kvetou koberce ostruzin,kam se clovek podiva je plno msic(krom lipy,opet suchy list).Teprve to poradne zacne.Je naprseno,hlasi teplo,lijaky se mi vyhly,spis bude u nas opet brzo sucho.Tech kvetnovych 8,5mm nesrazek za cely mesic je znat porad.Nechme se prekvapit.Loni jaro na prd,ale pak 40 kg tmaveho na vcely,letos to muze vyjit podobne.Teprve je cerven.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74229


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu