78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


diskuter (88.81.88.18) --- 28. 12. 2019
zdenek

ted to ma zdenek na jednicku,ale od veterinare jsem fumagilin nekuoval -uz ani nevim jak to presne bylo - beff byl ucinny e kupoval se bezne kde byly vcelarske potreby. fumagilin bylo antibiotikum - proto taka jako lecvo skoncil, ale pouzivaji ho dodnes madari.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73750


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 28. 12. 2019
Re: zdenek

BEF byl na roztočíky, to byly nějaké potvory, které se v 50 a 60 letech usidlovaly ve vzdušnicích včel a zabíjely je. Účinná látky BEFu byl mravenčnan etylnatý v organickcýh rozpouštědlech. Měl se pozdě na podzim a v zimě odpařovat ve včelstvu z malých lahviček chráněných proti vniknutí včelami drátěnou spirálkou, který se měl v těch vzdušnicích rozkládat na kyselinu mravenčí a ty roztočíky hubit.
Nevím jak moc byli ti roztočíci příbuzní roztočům Varoa.
Fumagilín a Nitekabin byly na nosemu. Fumagilin byla bílá krystalická látka v lékovce o objemu asi 250 ml, míchal se při krmení na zimu do cukru. Nitekabin nevím, nikdy jsem ho neměl v ruce.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73751


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu