78125

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(e-mailem) --- 21. 2. 2019
Re: uhyn

   Kolega poctivě odebere "poslední" trubčí plod. Je pečlivý, má trubčinu označenou a zkátka pokud je téměř všechen trubčí plod zavíčkovaný, jde rámek ven. Kdy je to nezávisí na občanském kalendáři, ale na kalenáři včelím. Samozřejmě počítá spady po formidolu a fumigaci. Má trvale celkem asi 50, maximálně do 75 VD a jen desítky včel uhynulých do proletu. Není na samotě, kolem něj jsou i velké úhyny. Dost práce navíc, ale funguje to.
   Moje zkušenost z podzimu 2017. Loupež někde, 2. fumigace cca 5-6 tisíc VD a v sezoně 2018 nejlepší včelstvo. A to je asi ta pověra o hodně a málo roztočích. Problém jsou ti "kmenoví" roztoči, ne ta přistěhovaná brigáda. 
   Pokud je v červenci a srpnu sucho, tak je málo plodu a jeho většina je poškozena. V září naprší, objeví se květy, např. jetel bílý. Podněcovací snůška, pokud je teplo, rozjede plodování. 10.října je 95-99 procent VD pod víčky. A pokud včelstvo ploduje celou zimu, tak podle mne do 3 let končí, ať dělám co chci.
   Klíckování matky, pokud by to mělo fungovat, tak já to vidím takto. Klícka na 2 rámky nad sebou uprostřed studené stavby. Teploměr, který zjistí kdy začalo plodování a po 14-ti dnech plod odebrat a zničit. Jasně, je to blbost. Jako nátěr plodu, ale bez chemie. Pokud zaklíckuji bez možnosti kladení, koleduji si o výměnu  matky, která se nejpravděpodněji zvrhne ve vyrojení.
   Pokud přemýšlíme o včelstvu a chorobách a parazitech musíme začít od toho neméně pravděpodobného a nejhoršího. Hlavní problém ale je, že si sami nepamatujeme jak to bylo před měsícem, před rokem. A co teprve vypáčit něco z kolegy. Tak asi tak ....
VP

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72681


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu