77417

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (217.77.165.45) --- 28. 10. 2012
Vcelarsky raj

Zminim jeste jeden dulezity faktor pro neverici Tomase.Vezmeme li ucinny dolet 3km,nakresleme kruznici o tomto polomeru,spocteme si plochu a pak to podelme poctem vcelstev.Vyjde nam pocet vcelstev na hektar.Ja delim 42 vcelstvy vsech nasich vcelaru,vysledek si muze kazdy spocitat.Cestuju po stavbach po Morave a nechapu jak muze mit vesnice 200 vcelstev nebo jeste vic,to uz je cire blaznovstvi...Kbeliky na med pod uly nestavim,pres otevrena sita by do nich napadalo vselicos...Radsi je mam u medometu pro 3,nekdy 4 vytaceni...JosPr

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59140


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
PHolub (178.248.56.32) --- 28. 10. 2012
Re: Vcelarsky raj

Odečteme-li plochy hor, tak je v ČR cca 10 chovaných včelstev na km2. Kolik jich je voně žijících??? kdoví? Zalesněný 1 km2 území má 15 000 stromů. To je velká náhoda, kdo v lese takový strom se včelstvem najde. Já to štěstí měl, že jsem je už vícekráte viděl. Kdo nevěří, ať si dojde za hajným a zeptá se, kolik ročně porazí stromů se včelami.
Jak už tu bylo napsáno, žijí včelstva i v jiných příbytcích. Já je našel dokonce ve skalní puklině.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59141


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu