78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 9. 3. 2010
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1936

Svaz Brno Cukerni komise: Bylo urceno aby do Prahy zajel: Soudek,Nozicka Gasperik Satny
15.2. Intervence u ministra zemedlestvi,u min.financi,byla zasluhou pr.Soudka uspesna.Bylo to behani bez oddechu o ziskani nezdaneneneho cukru,z uradu do svazu,ze svazu do uradu,porady stvanice na ktere neznal oddechu.Na jidlo skoro nebylo ani pomysleni
16.2. rano prijel domu a 17.2.byl jiz v nemocnici,nebylo vsak jiz pomoci
Dr.Gasperik: Kdyby byli u nas vsude takovi Soudkove,nebylo by slovenske otazky. Fr.Adamec: Prectete si jeho clanek o praci spolkove a kdyz bude v nasich spolcich zivy ruch,pratelska spoluprace,bez sporu a hadek,bude to nejlepsi oslavou svetle pamatky.

Dopis ministra zemedelstvi: rusi se Vyzkumny Ustav v Dole.
ZU Praha Doc.Dr.Schonfeld podal resignaci na clenstvi v predsednictvu, sefredaktora,zodpovedneho redaktora,jakoz i clenstvi ve smircim vyboru, bude pracovati jen pro vcelarskou osvetu.
Na Cermaka a Kulmanovou podana v zalezitosti-Medokomise-zaloba.Za prohrany spor-Medokomise s Nakupmim sdruzenim- je nutno zaplatit 6.783 Kc.
ZU Praha starosta Vancura,namestek Jaks,pokladnik Kolar,redaktor Schonfeld, se vzdavaji svych funkci.Podle §35 provedeny doplnujici volby a zvoleni: starosta Otakar Brenner,namestek Josef Zofka,pokladnik Vojtech Jelinek, redaktor Josef Nepras.Ve funkci zustal jednatel Josef Nepras,hospodarem F.Pronek.

ZU Brno Valna hromada pritomno 612 delegatu s 832 hlasy.a hoste: predseda ZU Praha,predseda nemeckeho ustredi Slezsko-Moravskeho Kessler a delegati Brnenskeho spolku, kteri jsou zadani aby se vzdalili,ponevadz jsou jiz pravoplatne vylouceni a nemaji tu co pohledavat. Recnik Mudr Soudek primlouva se za podrzeni oposice v organisaci kterou nelze ze zadneho spolku vymititi,nemali klesnout cinnost organisace. Skvaril predcita resoluci : Neni se slucitelnou zasadou org.kazne a se cti a vaznosti ZU aby vcelarske spolky ktere jsou cleny a chteji zustati,zucastnili se oposice proti ZUBrno, proti jeho statutarnimu organu a spolupusobily pri nepratelskych cinech..a to treba jen tim,ze ciny schvalovali,nebo hlasovali pro pocty udelovane za nepratelskou oposicni cinnost. Hlasovani o vylouceni prijato zdrcujici vetsinou proti jen 35 hlasu.

Svaz Cukerni komise pro vyjednavani s predsedou Gasperikem a jednatelem Nozickou zrusena.Podle nekterych,lze vyresit druzstevnim cukrovarem.
Pro sestaveni kandidatky sestavena komise,jednomyslne usneseno aby volby provedeny aklamaci: starosta K.Novacky ,namestek Brenner-Kyselka, cestny predseda Vancura,redaktor Rytir,
Usneseno aby v Praze zrizen sekretariat Vseslovanskeho Svazu Vcelarskeho. Do SSSR vyslat delegaci ktera vysetri tamni pomery a navaze styky s predstaviteli vcelaru.Na obranu statu upsano 100tisuc.Zalezitost stavby slovenskeho cukrovaru je zalezitost osob a nikoliv organisaci.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41929


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu