78405
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 25. 2. 2010
Re: ještě jednou ... jíva
No, já jsem jívy nikdy neřízkoval. Mně stačilo, že klacíky jívy ve vázách sice rozkvetly, případně i vyrašily, ale kořeny nikdy nepustily a tak jsem řízkování jív nikdy nezkoušel. Na rozdíl od vrb, včelařských i okolních. Pokud šlo o rozmnožování jívy, tak jsem vždycky rouboval. Na jívy a na řízky včelařských vrb a to jívu obyčejnou i jívu převislou. Na včelařské vrby se jíva uchytila, ale tam mám špatné zkušenosti s kmínkem z té vrby, docházelo k jeho rychlému odumírání.
Kdysi jsem řízkoval vrby. Zhruba v tuto dobu jsem kolem řeky tipoval keřové vrby, původně vysazené ke zpevnění břehu řeky, samčí kvetoucí identifikoval pověšeným kapesníkem a fotografií a další rok po novém roce v lednu, kdy se podle literatury mají řízky vrby řezat, jsem s fotografiemi v ruce vrby hledal a šmidlal z nich řízky....Vyšlo to.
Letos budu zkoušet, pokud mně to vyjde, zelené roubování, samčí verzi javoru jasanolistého zkusím na javor klen nebo možná i babyku a pokud se někde dostanu k mladé rostlince jívy, zkusím i tu jívu.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 41472
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - nezmar (e-mailem) --- 26. 2. 2010
Re: jet? jednou ... j?va
Koukám, že nás podobných bláznů je víc. Já už jsem značky a fotografie naštěstí nahradil turistickou GPS. Takže si ten svůj strom spolehlivě najdu. Dělám to přesně jako vy - jeden rok jdu v květu a druhý pro rouby. Díky za postřeh s tím kmínkem - nemám dlouhodobé zkušenosti a tak jsem také přemýšlel na které vrbě to bude nejvitálnější a dlouhověké.
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: R. Pol?ek <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: jet? jednou ... j?va > Datum: 25.2.2010 21:01:23 > ---------------------------------------- > No, já jsem jívy nikdy neřízkoval. Mně stačilo, že klacíky jívy ve vázách > sice rozkvetly, případně i vyrašily, ale kořeny nikdy nepustily a tak jsem > řízkování jív nikdy nezkoušel. Na rozdíl od vrb, včelařských i okolních. > Pokud šlo o rozmnožování jívy, tak jsem vždycky rouboval. Na jívy a na > řízky včelařských vrb a to jívu obyčejnou i jívu převislou. Na včelařské > vrby se jíva uchytila, ale tam mám špatné zkušenosti s kmínkem z té vrby, > docházelo k jeho rychlému odumírání. > Kdysi jsem řízkoval vrby. Zhruba v tuto dobu jsem kolem řeky tipoval keřové > vrby, původně vysazené ke zpevnění břehu řeky, samčí kvetoucí identifikoval > pověšeným kapesníkem a fotografií a další rok po novém roce v lednu, kdy se > podle literatury mají řízky vrby řezat, jsem s fotografiemi v ruce vrby > hledal a šmidlal z nich řízky....Vyšlo to. > Letos budu zkoušet, pokud mně to vyjde, zelené roubování, samčí verzi > javoru jasanolistého zkusím na javor klen nebo možná i babyku a pokud se > někde dostanu k mladé rostlince jívy, zkusím i tu jívu. > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 41494
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu