78389
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Antonín Podhájecký (213.192.2.142) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
Ono už při 10 st. omrzá sklenička a není vidět dobře, jestli odkapává emulze z korálků a trysky můžou zamrzat. Jde to s vodou i při teplotě pod 10 st., ale musí se třeba nahřívat hadice na vzduch, aby k zamrzání nedocházelo. Nejlepší je použít hned aceton a jde to bez problémů. Aerosolujeme s ním už několik let.
Co se týká fumigace pod 10 st., tak recepty by se měly vždy dodržovat! I někteří lidi nedodržují recept a myslí si, že jsou chytřejší než doktoři. Nechlubil bych se ale s tím. Ono neznamená, že když zrovna neumřu, že to funguje dobře. Záleží i na víc okolnostech. Rozhodně bych ale veřejně nediskutoval o tom, že se nemusí nařízení dodržovat. Takový včelař je pak hrozba pro okolní včelaře.
Tonda
>Přítel Pečenka popsal ošetření aerosolem výstižně.Není co dodat.Z tiskové zprávy veteriny ze dne 9.12.2009(je na webu ČSV) jsem se dočetl,že aerosol s vodní emulzí se dá aplikovat při venkovních teplotách +2 stupně až 10 stupňů.Aerosol s acetonem až do -5 stupňů.Přitom v návodu k aerosolovému vyvíječi není zmínka ,že aerosol s vodou lze použít od +2 až do + 10 stupňů.Jak to tedy je ve skutečnosti?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39372
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (83.208.54.27) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
Není 10 stupňů jako 10 stupňů. Pro fumigaci je určitě velký rozdíl, když je deset stupňů a přitom minulý týden bylo přes poledne 15 - 20 stupňů a včely létaly nebo když je 10 stupňů a přitom týden předtím bylo přes poledne 0 - 5 st C a v noci mráz nebo dokonce celodenní mráz. Řekl bych, že v tom prvním případě je teplota kolem nuly stejná nebo lepší než teplota 10 st C v druhém případě. Toto je všechno na uvážení včelaře.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39375
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Antonín Podhájecký (213.192.2.142) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
Právě, že polemizovat se dá pořád, ale nemělo by se. Pokud by to bylo na uvážení včelaře, to by vypadalo. Včely většinou reagují na počasí velmi rychle.
Tonda
>Není 10 stupňů jako 10 stupňů. Pro fumigaci je určitě velký rozdíl, když je deset stupňů a přitom minulý týden bylo přes poledne 15 - 20 stupňů a včely létaly nebo když je 10 stupňů a přitom týden předtím bylo přes poledne 0 - 5 st C a v noci mráz nebo dokonce celodenní mráz. Řekl bych, že v tom prvním případě je teplota kolem nuly stejná nebo lepší než teplota 10 st C v druhém případě. Toto je všechno na uvážení včelaře
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39377
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (83.208.54.27) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
Mně to zas připadá, že reagují se zpožděním pár dní. Třeba při náhlém ochlazení se do zimního chumáče sráží postupně. Jejich okamžitou reakcí první den na náhlé zvraty počasí je v první řadě divokost a útočnost hned po otevření úlu. To je ale spíš pro teplejší počasí než je pozdně podzimní a potom zimní. V zimě potom při změně počasí, třeba změn proudění a začátku sněžení a podobně mně připadlo, že se znatelně silněji ozývají a dají se snadněji rozrušit než když se to stane uprostřed stálého počasí.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39378
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
Je to popsáno i v tom návodu jako, nouzové použití. a jak na to. Roztok musí být ohřátý na teplotu 10 - 15°C
Pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: Anton?n Podh?jeck? <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: aerosol > Datum: 14.12.2009 12:33:47 > ---------------------------------------- > Ono už při 10 st. omrzá sklenička a není vidět dobře, jestli odkapává > emulze z korálků a trysky můžou zamrzat. Jde to s vodou i při teplotě pod > 10 st., ale musí se třeba nahřívat hadice na vzduch, aby k zamrzání > nedocházelo. Nejlepší je použít hned aceton a jde to bez problémů. > Aerosolujeme s ním už několik let. > Co se týká fumigace pod 10 st., tak recepty by se měly vždy dodržovat! I > někteří lidi nedodržují recept a myslí si, že jsou chytřejší než doktoři. > Nechlubil bych se ale s tím. Ono neznamená, že když zrovna neumřu, že to > funguje dobře. Záleží i na víc okolnostech. Rozhodně bych ale veřejně > nediskutoval o tom, že se nemusí nařízení dodržovat. Takový včelař je pak > hrozba pro okolní včelaře. > Tonda > > >Přítel Pečenka popsal ošetření aerosolem výstižně.Není co dodat.Z tiskové > zprávy veteriny ze dne 9.12.2009(je na webu ČSV) jsem se dočetl,že aerosol > s vodní emulzí se dá aplikovat při venkovních teplotách +2 stupně až 10 > stupňů.Aerosol s acetonem až do -5 stupňů.Přitom v návodu k aerosolovému > vyvíječi není zmínka ,že aerosol s vodou lze použít od +2 až do + 10 > stupňů.Jak to tedy je ve skutečnosti? > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39376
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pavel Zajicek (88.102.9.94) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
Zdravim vespolek,
u nas se pravidelne provadi fumigace 2x( Varidol- Amitraz) a pak v pulce prosince aresol M1 - fluvalinat. Vzorky meli mam pak absolutne ciste, jiz tri roky. Fumigaci delam v nastavcich oproti predpisu v podmetu paskem slozenym do tvaru V- podle Antona Turcani, zatim jsem neprovadel fumigaci pod 7 st, mam vyzkouseno, ze 7 st. je absolutne v poradku. Nikomu to nenutim, je na kazdem, jak sve vcelstva leci.
P.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39380
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pavel Zajicek (88.102.9.94) --- 14. 12. 2009
Re: aerosol
jeste jsem zapomel jeden postreh, protoze pouzivam podlozky, ocitim pred aerosolem, kontroluji po aerosolu a nic nepada, takze ostereni aerosolem beru uz jen jako posledni pojisteni.
Jeste se nabizi, ze na fluvalinat jsou jiz nase roztoci rezistentni. Coz by nebyla zadna novina,otazkou jestli by se pak objevili roztoci ve vzorku ( prirozeny spad).
K te provadene fumigaci, prvni osetreni delam vzdy az po svatku 28. rijna, drive je to podle me absolutne zbytecne. Druhe leceni tak po 10 dnech az se dolihne zbytek plodu, ktery je pod vicky a nebyl osetren.
PZ
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 39381
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu