78110

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 16. 11. 2009
Re: 1000 VD po první fumigaci

1000 VD po první fumigaci se mi zdá mnoho. Nebylo v podletí něco zanedbáno?
J.T.

Tohoto ruku ani nie, ale do minulej zimy išli vaše včelstvá s väčším počtom Vd a ich geometrické narastanie bolo rýchlejšie. Často sa ne tejto stránke píše o zanášanie klieštika rabujúcimi včelami z vonkajšieho prostredia, ja tomu neverím. Ak by to tak bolo, tak by som nenachádzal včelstvo so spádom Vd max. 200 ks, a včelstvá na to istom podstavci (vždy 5) je spád 5 až 20 ks, pritom tieto včely môžu naozaj zalietavať omylom aj do vedľajších včelstiev, no prax to nepotrvdzuje.
Moje krédo (a malo by byť každého včelára) je, posledný zásah (fumigécias) v boji proti Vd musí byť tesne pred zimou a HLAVNE VO VČELSTVE NESMIE BYŤ ZAVIEČKOVANÝ PLOD, len tak dosiahneme maximálny úspech!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38825


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu