78284

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 2. 11. 2009
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1925

ZU Praha val.hromada:132 delegatu z154 spolku.Ucast ta projevila nasemu jubilaru Msgru Kebrlovi jak jest oblíben.Kebrle ochuravěl a nemohl se dostaviti k oslave 40leteho predsednickeho jubilea.Zahajil Vancura,slavnostni proslov Schonfeld: Pred 3 roky byla upjata mysl nase ke zrizeni Vyzkumneho ustavu vcelarskemu.Tato myslenka se stala skutkem.Stat sejmul z nas tihu teto starosti,zridil ustav svym nakladem,polozen novy zaklad v cinnosti...
Nekolika tiskarnam rozeslany dotazniky,zac by tiskly Vcelare? Nejlacinejsi byla tiskarna Snajdrova z Kladna ktera oproti stavu nynejsimu slevila 1tis. na kazdem cisle,12000 Kc.

Svaz sjezd a vystava v Uzhorode: Lesnik z Kralove Lehoty p.Kabzan upozornil na ul sveho systemu:2 a 4 matecneho.Snahy primeti zdejsi vcelare k praci s dilem rozbornym stala se marnou.Desetitisice mrtvych vcel v medu, prodavaji jej za 3 Kc,roj vsak nedostanete ani za tisickorun-ulitlo by stesti.
Msgr Josef Kebrle zemrel14.8.telegram oznamil umrti az 18.8.,ihned odjela delegacek, pohrbu prijeli z nadrazi primo do kostela.

Svaz 5.Sjezd Svazu Kromeriz.Bylo dutklive nalehano a ucineno prohlaseni,ze jedinou prekazkou jsou neshody osobni.Jaks s durazem vytknul,ze nestaneli se zadany krok,bude vinnym vybor ZU Brno.Pritomni clenove:Dolezal, Fiala, Skvaril,Palcik,Silhavy,ze se vzdavaji svych funkci ve vyboru.Dolezal:jeho osoba nestoji nijak v ceste ke smireni.Redaktor Schonfeld pod dojmem splynuti obou spolku,vzdal se prednasky-Vcela vzor svornosti-poradku a vzajemne lasky.

ZU Brno schuze jako host predseda svazu Vancura:Kdyby se nase organisace zdvojnasobila,mel by z toho prospech nejen kazdy jednotlivy vcelar,ale ziskala by vedle toho znacnou merou jeho organisace.Vedle toho byla by umoznena ustredni sprava Svazu a jeho cinnost ve smeru poradnim ,publistickem, vychovnem a co hlavni,posilena neobycejne vaha SVAZU ktery vzhledem ku znacnemu poctu org.pracovniku na poli hospodarskem,nemohl by zustati povolanym kruhum lhostejnym.Po techto uvahahach vznasi zadost snaznou a opravnenou.

SDRUZENI valna hromada v Prerove ze 32 spolku uz jen 18 spolku pritomno.Zasluhou clena vyboru Gersla sdruzeni ktery necekal na splynuti a jednoduse vstoupil do ZU Brno a spolu s nim Horsky a Schmied.ZUBrno ani nemuselo menit Stanovy.Proti tomu byli: Kudrnac,Orel,Cerny,posledni cislo -Pokrokovy vcelar -vyslo v lednu 1926

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38450


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu