78273

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Vilda (88.100.54.204) --- 1. 11. 2009
Dřevěná nádoba na med

Zdravím, Med je strašně citlívý na pachy i na vlkost. Toto všechno velice snadno a rychle absorbuje. Vylití voskem by nebylo špatné, ale zřejmě by se musel sud před tímto vylitím předehřát, aby vosk netuhl pod rukama. Myslím, že vylití vnitřku smůlou by bylo jednodušší.
Mimochodem, proč dřevěný sud? Jsem malovinař a dřevěný sud je sice hezké mít ve sklepě, ale velmi pracné jej udržet v zdravém stavu - sesichá ve vlhku plesnivý, když dřevo načuchne velmi dlouho se vněm tento pach drží a nakazí i obsah.
Než vrážet čas a peníze do dřevěných nádob, raději něco přidám a koupím nerez.
Hezký den.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38425


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Libor (62.168.45.106) --- 1. 11. 2009
Re: Dřevěná nádoba na med

Proč dřevěný sud? Jednak si pohrávám s myšlenkou dárkového balení medu v dřevěném soudku (třeba 5 kg, 10 kg.....) a jednak, tedy pokud bude co prodávat, tak dřevo je klasika...mým potenciálním zákazníkům bude přírodně manipulovaný / uskladněný med chutnat cca 2x tolik, než uskladněný v plastu....ano s případnou krystalizací by byl problém, každopádně by musel být otevíratelný víkem. Plechové nerezové nádoby? Ano, pokud mne myšlenka s dřevem přejde, tak ani nic jiného nezbyde.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38427


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu