78219

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 1. 9. 2009
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1922

ZU Brno: Budeme mit v Zidlochovicich mistnost v pravem kridle zamku. Pro zahradnika se byt postavi,pozemky mame zajisteny.Ohraniceny pozemek s viloum ponecha se pro lesniho spravce.Skola bude mit nazev:-Vcelarska stanice Vyzkumneho ustavu-Trvame na tom,aby byla zcela samostatna a nikterak ani castecne spojena se -Skolou zimni-.Vyzkumnemu ustavu daruji se duplikaty a knihy dle dobreho uznani predsednictva.

ZU Praha: Valna hromada,tajemnik Smidlik oduvodnil navrh kandidatni listiny.Kandidati zvoleni aklamaci. Nabizi se ke koupi statek bratru Gregru v Dolu u Libčič,spolu se statni spravou k vybudovani vyzkumneho ustavu.Navrh predlozil dr.Schonfeld a stal za nim.38 hlasu proti bylo v mensine.Usneseno ze ZU daruje svuj pozemek na Zizkove ke koupi statku v Dolu,vyrizeni ujal se tajemnik Smidlik.Kup proveden za 950.000 Kc.Ministerstvo financi zada predlozeni smlouvy ze pozemek na Zizkove postupuje statu k volnemu pouziti..Schvaleno,jen aby se nemusel platit poplatek z prevodu.

SVAZ Sjezd a vystava u prilezitosti hospodarsko-prumyslove vystavy v Hodonine. Valnou hromadu zahajil dp.Kebrle. Reditel Dolezal vroucimi slovy vita pratele vcelare,objima je jako drahe pratele.Tak jako reditel Fiala vybral si jako zivotni cil,provesti a uskutecnit otazku vceli pastvy,tak red.Dolezal zpeneziti lepe vceli vyrobky vsem vcelarum cele republiky.
Vcelarske druzstvo jehoz ukolem bude med a vosk nalezite zpeneziti.V kazde zemi bude hlavni skladiste s odbockami okresnimi a podrizenymi.Podil 10 Kc odebere kazdy vcelar na jedno vcelstvo./kolik ma vcelstev/a mimo to polovina ceny prodaneho medu v prvnim roce se pripise k podilum. Soucinnost vsech vcelaru je nespochybna, nebot v teto obchodni organisaci spociva budoucnost naseho vcelarstvi.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37592


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu