78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pepa (81.2.214.3) --- 29. 8. 2009
Rozšíření oddělku

Zdravím, chci se zeptat zkušených na rozšíření oddělků v tuto roční dobu. Mám 10 dní zakrmeno na zimu a včelky dělají na spodních loučkách 7cm "peřinu" . Používám langstroty s vysokým zasíťovaným dnem(13cm).Jsou ve dvouch nízkých nástavcích (15,9cm). podsadit nástavek souší či nikoliv.Nechci měnit poměry v ůlech. Pepa

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37575


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
M: Václavek (213.29.160.115) --- 29. 8. 2009
Re: Rozšíření oddělku

podsadit nástavek souší či nikoliv.
______________________________________________________________

Pokud používáte drátěná dna a včelaříte v tenkostěnných úlech, což předpokládám ( uvádíte Langstroth ), tím, že pod včelstvo podsadíte nástavek, nemůžete narušit poměry ve včelstvu. Lze to udělat kdykoliv. Překážkou může být divočina v podmetu, je-li přistavěna ke spodnímu nástavku. Další problém nastane tehdy, nebude-li spodní česno obsednuto a včely raději budou létat očky ( zavřete horní očka nebo hlavní česno... s otevřeným drátěným dnem se přívod vzduchu zavřením hlavního česna moc neomezí, takže není třeba se toho obávat ). S tím je nutno se vypořádat, protože jinak hrozí loupež.

Při rozšiřování je lepší, než čekání na vyvěšování včel v podmetu, předběžné umístění rozšiřovacího nástavku pod plodová patra. Tento nástavek se po jeho obsednutí může případně přendat nahoru, kde bude lépe dostavěn ( v této části roku počkejte s tím přendáním až na jaro ).

S pozdravem M. Václavek

//\/\\//

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37577


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu