78125

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel Holub (88.103.248.6) --- 2. 1. 2009
Re: zacatecnici

Asi tu nadzvednu řadu profesionálů, ale pro vás, jste-li úplný začátečník, bude asi problém také najít matku a myslím že nejlépe bude asi toto. Až rozkvetou pampelišky, rozdělte včelstvo na polovinu a vložte do samostatného úlu. V obou polovinách musí být zakladená vajíčka, zavíčkovaný plod a zhruba stejně zásob. Prázdná místa v nástavcích vyplňte jednou mezistěnou nebo rámkem s páskem mezistěny a polystyrénovou výplní do zbytku nástavku.
Po dvou až třech dnech proveďte prohlídku. Ve včelstvu, kde jsou matečníky, není matka. Toto včelstvo zase rozdělte na dvě stejné poloviny tak, aby v každém včelstvu byly matečníky. Včelstvo, kde matečníky naraženy nebyly má starou matku, toto včelstvo rychle doplňte mezistěnami.
Dvě malá včelstva (oddělky) dejte vedle sebe do pozice úlu s matkou a česno zacloňte sítkem na průchod jedné včely (1 cm) a prázdný prostor doplňte 1 mezistěnou a dále polystyrénem. Úl s matkou přesuňte na jiné místo.
Nechte oddělky 3 až 4 týdny v klidu, pak se podívejte, zda jsou v oddělcích vajíčka a plod. Pokud se neobjeví po 5 týdnech, v oddělku matka není (nepovedlo se, matka se ztratila, nevylíhla, ...) spojte jej se včelstvem, ve kterém matka je přes novinový papír. Pravděpodobnost oplodnění matky je 50 až 80%. Bylo by to štěstí, kdyby se to povedlo v obou oddělcích.
Takto včelaří celý život řada včelařů, kteří možná v životě matku neviděli a ani ji nehledali.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33173


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu