78370
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Eman (77.236.212.66) --- 8. 12. 2007
Re: Hromadné úhyny - pro Honzu
Já bych použil M-1AER, neopakovat. Teď můžete fumigovat jak chcete, není to nic platný, karty na jaro byly rozdány v červenci. Pokud nyní někdo něco vynechá, zachránit se to dá nátěrem plodu anebo další aplikací KM v květnu.
------------------
>A podle spadu bych se rozhodoval zda mezi 20 a 25 prosincem použít aerosol a jestli se opakovat s účinnou látkou, nebo použít třeba M 1 aer.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 26102
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Honza Jindra (89.203.134.130) --- 8. 12. 2007
Re: Hromadné úhyny - pro Honzu
Eman mi mluví z duše. Opakuji, že veškeré "léčení" v zimních měsících je na draka, když máte včely zesláblé, poškozené a zavirované. Pepík tady psal, že včelstvo je nyní v chomáči a nemá cenu fumigovat. Opak je pravdou. Včera jsem kontroloval teploty a již pohledem skrz fólii bylo patrné, že včely jsou rozestoupené. Stejně tak kritizované léčení jinými postupy než podle metodiky je mimo mísu. Používám fumigaci zespodu do vysokého podmetu těsně za přední stěnou = pod hroznem včel. Pohledem přes folii je krásně vidět jak dým proniká vzhůru hroznem a včely jej vířením křídel rozšiřují do celého úlu. Ani prd neuniká kolem zalepené fólie, kterou bych musel odtrhnou při "správné" fumigaci zezhora. Metodika vznikala před 20-ti lety a nejen veterináři nám ji stále přepisují jako dogma. Možná právě zaslepené trvání na metodice nám přináší současnou varroa-rezistenci na metodiku. Na závěr - výsledky hovoří a ne přání otce myšlenky.
Mým cílem není dlouhodobě používat chemické zbraně hromadného ničení na chudáka kleškíka včelího. V létě je budu potřebovat na testování varroa senzitivity svých matek tak si jich pár musím ve včelách nechat.
Pro Gustu: dnes jsem zkontroloval spad ze včerejší fumigace a výsledek = 0 až 4 ks + 1 včelstvo cca 50 ks.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 26104
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pepíno (82.202.44.205) --- 24. 4. 2008
Re: odpařovač
Proč to zbytečně ředit vodou která se hůř odpařuje ? Možná v létě kdy jsou hyce,ale jinak bych neředil,spíš bych zvětšil nebo zmenšil knot podle počasí a potřeby odparu.Píšu to protože na formidolu je uvedeno obsah 40ml 85% KM.S formidolem mám několik zkušeností a zdá se mi být slabý i při 85% (dávám do podmetu na stavební uzávěru.Mezi včely a nástavky se mi cpát nechce).Odpařovač mám jeden na zkoušku zakoupený i s 85%KM a jsem zvědav jestli se osvědčí,ale zas je to rozebírání a výměna místo jiného rámku v blízkosti plodu a jiné složitosti.Spíš chci zkusit nechat nasáknot (pomalím politím z injekční stříkačky)starší použité desky formidolu a aplikaci KM tak zopakovat víckrát za sebou,s menší dávkou jelikož je z desek formidolu strhlá regulační folie.Doufám že se zadaří a výsledný efekt s roztoči zatočí.
Krásně rozkvetlé jaro přeje všem Pepíno
Ivo (62.177.85.161) --- 24. 4. 2008
Re: odpařovač
je potreba si objednat i kyselinu mravenci 85% a tu pak patricne naredit na 60%
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 29131
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu