78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonin Foltyn (e-mailem) --- 2. 4. 2007
Re:Jak pøenÊst vèely na Langstroth

Se stejným problémem jsem se potýkal já, když jsem začínal včelařit. Budete muse dílo ze starých rámků vyřezat a "vsadit" jej do rámků nových ( zde jej budete muset upevnit buď gumičkami, neb drátem - aby nevypadlo ). Takto, být vámi, bych "přestěhoval" jen plod, zbytek bych vytočil a volné místo zaplnil mezistěnami. Včely, jelikož není až tak vydatný přínos nektaru, musíte ihned dokrmit - v nejlepším případě medem ale bude stačit i cukr ( rozpuštěný ve vodě v poměru 2:3, voda:cukr ).
Včelsva můžete přepravovat kdy chcete ale poku jej přepravíte ne menší vzdálenost než 2 km, tak se staré včely - létavky, vrátí na původní stanoviště. Stejná situace nastane, kdyby jste jej přepravil přes den, když jsou všechny létavky mimo úl.

S pozdravem, Foltýn

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21959


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu