78115

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Miloš (80.78.150.7) --- 21. 3. 2007
Re: Polystyrenové nádstavky

O polystyrenových úlech proběhla zajímavá diskuze na konferenci v roce 2003, jednalo se o poměrně vášnivé téma spojené s ing. Smělým. Pro mě byla velmi poučná. Mám úly klasicky zateplené (palubky, polystyren 2 cm, palubky) i jednostěné 3 cm dřevo. Protože si budu dělat další úly, chci si pro své srovnání vyrobit PS úly síly stěny 8 cm. Já totiž běžně nevyzimuji včelstvo silné 1,5 kg - 2 kg, což je podle literatury silné včelstvo, kde se uteplení neprojevuje ve výnosech.
Další věc je metodika chovu, která je odlišná a také genetika chovaných včel, která je podle ing. Smělého důležitý faktor - sám píše, že než dosáhl vyrovnané úrovně včelstev, brakoval matky, které měly v PS úlech malé výnosy.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21670


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu