76775

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Calon (212.71.186.64) --- 20. 3. 2007
Polystyrenové nádstavky

Polystyrenové nádstavky. Přestože vím že toto téma je velmi diskutabylní chci ho otevřít.Již 7 let včelařím jen v PS úlech.Začínal jsem asi jako všichni s budečákama a proto můžu porovnat výhody včelaření v polystyrenových úlech.Včelaři odmítají PS úly podle mne:neumí s nimi manipulovat(často si rozpěrákem PS nádstavek sami zničí)dále je to tzv. rozežírání včelami nebo dokonce ptactvo a zvýřata.Výhod je ale samozřejmě mnohem víc na prvním místě je to snůška téměř o40%vyšší dále spotřeba zimních zásob asi o polovinu méně, téměř nulový výskyt nemocí.To vše jen díky stálé teplotě v úle včelám je úplně jedno jestli je venku +30 nebo-30 díky PS odpadá tzv.větrání nebo nadměrné zahřívání(spotřeba zásob)úly mám volně venku u lesa a dá se říct že se tam včelkám díky PS úlům daří ikdyž vým že ve včelíně by jim bylo ještě lépe. Mé úly možno vidět na www.vceluly.wz.cz Napište mi svůj názor at je jaký koliv co vim rád odpovím calon

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21665


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Miloš (80.78.150.7) --- 21. 3. 2007
Re: Polystyrenové nádstavky

O polystyrenových úlech proběhla zajímavá diskuze na konferenci v roce 2003, jednalo se o poměrně vášnivé téma spojené s ing. Smělým. Pro mě byla velmi poučná. Mám úly klasicky zateplené (palubky, polystyren 2 cm, palubky) i jednostěné 3 cm dřevo. Protože si budu dělat další úly, chci si pro své srovnání vyrobit PS úly síly stěny 8 cm. Já totiž běžně nevyzimuji včelstvo silné 1,5 kg - 2 kg, což je podle literatury silné včelstvo, kde se uteplení neprojevuje ve výnosech.
Další věc je metodika chovu, která je odlišná a také genetika chovaných včel, která je podle ing. Smělého důležitý faktor - sám píše, že než dosáhl vyrovnané úrovně včelstev, brakoval matky, které měly v PS úlech malé výnosy.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21670


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 24. 3. 2007
Re: Polystyrenové nádstavky

Polystyrenové nádstavky. Přestože vím že toto téma je velmi diskutabilní chci ho otevřít.Již 7 let včelařím jen v PS úlech.Začínal jsem asi jako všichni s budečákama a proto můžu porovnat výhody včelaření v polystyrenových úlech.
.......
A teď zbývá oddělit vliv většího prostoru a větší izolace.
Třeba tím, že odzkouším pár včelstev v míň izolovaných úlech. Možná bych do nich přidal i matku(y) od někoho kdo je šlechtí v neizolovaných nástavk. úlech. A pak bych věděl co má větší vliv na výnos - prostor nebo izolace. A nebo matka :-)
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21747


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu