78226

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonin Foltyn (80.78.150.7) --- 21. 3. 2007
Re:polystyrenové nádstavky

Pokud jste začínal v budečácích, tak se nedivím že máte v PS úlech větší výnosy a menší spotřebu zásob... ale jak máte silná včelstva? U slabých včelstev má uteplení značný vliv, u silných není rozdíl mezi utepleným a neutepleným úlem skoro žádný !!! Ale teorie starších včelařů je asi trochu jiná ( uteplovat, zmenšovat, uteplovat, zmenšovat, atd... ) ... jáký máte průměrný výnos ze včelstva? ( chápu že úl není hlavní faktor který má vliv na výnos medu, ale pokud by mi někdo napsal, že má průměrný výnos 10 kg ( sice nikdy nechoval včelstva v neuteplených úlech ) ale přesto jsou podle něho uteplené úly lepší, tak se s ním nemám o čem bavit ).
Zastávám názor že uteplnéní není na škodu ale potom je na každém včelaři jak se rozhodne, jestli se mu vyplatí investovat do utepleného PS úlu, nebo chovat silná včelstva v neuteplených úlech... ( a pokud se zamyslím nad problémy s likvidací PS... )
A ještě jedna poznámka, v každém úlu, ať už utepleném či neutepleném se musí včelařit jinou metodou !!! Pokud dlouholetý včelař je zvyklý na budečáky (omezená včelstva, malý prostor), tak se stejnou metodou u nástavkových neuteplených úlů neuspějě a bude je odsuzovat a odsuzovat...
Racionalizaci zdar !!!
Foltýn

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 21667


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu