76045

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Luboš holy (213.168.180.35) --- 12. 12. 2006
Prodej medu

zdavím
měl bych dotaz, pokud budu dodávat med do obchodu mimo okres, případně kraj do obchodu, jaké musím splňovat podmínky. (případně jaké sankce hrozí za nedodržení jednotlivých podmínek mě, či prodejci?)

Děkuji za radu a přeji hezké Vánoce Luboš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19595


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
František Rousek (e-mailem) --- 12. 12. 2006
RE: Prodej medu



Pokud jsi podnikatel a mas schvalenou plnirnu ( balirnu ) medu, nejsi vazan
znenim tohoto zakona.
Jinak COI ma na zaklade zneni dalsiho zakona tyto represni moznosti:

ZÁKON 64/1986 Sb.
České národní rady
ze dne 20. října 1986
o České obchodní inspekci
§ 9
e) nesplní opatření uložená podle tohoto zákona,
pokutu až do výše 1 000 000 Kč. Za opakované porušení povinností
v průběhu jednoho roku ode dne poslední kontroly lze uložit pokutu
až do výše 2 000 000 Kč.
(3) Inspektor na základě svého zjištění při kontrole může
uložit kontrolované fyzické osobě za méně závažné zavinění
porušení povinností uvedených v odstavci 1 pokutu až do výše
5000 Kčs bez dalšího projednání, bylo-li porušení povinnosti
spolehlivě zjištěno a kontrolovaná fyzická osoba je ochotna pokutu
zaplatit. Proti uložení takové pokuty se nelze odvolat; o tom musí
být kontrolovaná fyzická osoba předem poučena.Inspektor je
oprávněn uloženou pokutu vybrat; k jejímu uložení a vybrání
použije bloků, kterých se používá pro ukládání a vybírání pokut
v blokovém řízení o přestupcích.

Hezky den Frantisek

>zdavím
>měl bych dotaz, pokud budu dodávat med do obchodu mimo okres, případně kraj
>do obchodu, jaké musím splňovat podmínky. (případně jaké sankce hrozí za
>nedodržení jednotlivých podmínek mě, či prodejci?)

>Děkuji za radu a přeji hezké Vánoce Luboš


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19597


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Luboš holy (213.168.180.35) --- 12. 12. 2006
Re: Prodej medu

Dotaz 2 Pokud jsem fyzická osoba a stáčírnu nemá, musím si najít někoho se stáčírnou a pak mohu prodávat, nebo do jde i jinak? Ještě dotaz, pokud by nešlo o prodej přes kraj, ale jen přes okres, liší se podmínky.
Díky za odpověď Luboš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19598


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 12. 12. 2006
Re: Prodej medu

: Lubo holy

> Dotaz 2 Pokud jsem fyzická osoba a stáčírnu nemá, musím si najít někoho se
> stáčírnou a pak mohu prodávat, nebo do jde i jinak? Ještě dotaz, pokud by
> nešlo o prodej přes kraj, ale jen přes okres, liší se podmínky.
......

Chce to ještě ověřit:

Za fyzickou osobu je brán každý. Za fyzickou osobu zapsanou v rejstříku ekonomických subjektů jsou lidé, kteří vyvíjejí nějakou oficiální činnost.

Jde-li tedy v tvém případě o druhý případ a vyhovuje zapsaná činnost v (ŽL, OPZ (zemědělce)na prodej medu, tak podle mě není problém udělat buď ústní nebo lépe papírovou dohodu o dílo s plničem medu a s tím, že jako doklad ke smlouvě pro kontrolu plnění bude doložena nějaká kopie o spolupráci s SVS. Nevím, jak je to s CZ, jestli je nutno mít vlastní nebo lze použít podle smlouvy s ním i plničovu.


Více snad už ani nemůže kontrola chtít, když není průser, nebo nějakej cílenej útok natebe od kolegů včelařů. Tím pádem může být jeden plnič který pokrývá celou EU s mnoha včelaři - ofic.zemědělci se kterýma má dohodu a může pokrývat se svým naplněným medem celou EU.

Není většinou problém, když takového ochotného baliče neurážíte a jeden v místě, mi takovou spolupráci sám nabízel.

_gp_
http://vindex.ic.cz
_______________________________________________
Konference Vcely
Vcely/=/v.or.cz
http://v.or.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/vcely

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19603


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu