78079

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (194.149.115.254) --- 27. 11. 2006
medomet na Venturiho principu

Moje první reakce na tento vynález byla podobná. Z principu jsem nedůvěřivý a k novinářům zvlášť. Považuju většinu za senzacechtivé nedouky.
Z dlouhé chvíle jsem si počítal. Atmosférický tlak je 1 kp/cm2. To dělá asi 250 p na plochu včelí buňky (5x5mm). Hmota medu v té buňce je asi 0.5 g, a gravitační síla je tedy 500x nižší než samotný tlak vzduchu. Nechce se mi hrabat ve fyzikálních příručkách, abych zjistil o kolik poklesne tlak při jaké rychlosti proudění vzduchu, ale možná, že by to mohlo mít význam - 1% poklesu tlaku představuje 5x větší sílu, než je gravitační síla. Přesto nevylučuji, že je to všechno nakonec pitomost :-).

>...ale stále se nemohu ubránit pocitu, že si ze mě někdo dělá legraci.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19432


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu