77994

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Milan Špaček --- 27. 8. 2002
Melecitózní snůška medů

V těchto dnech jsme u některých našich výkupců zaznamenali velmi silnou snůšku medovicových medů z modřínů a melecitózních smrkových medů. Při ověření na stanivišti včelaře jsme s údivem zjistili, že se jedná o výraznou snůšku medu z modřínů. Producenti medu se vyskytují na letošních leterostech a mají hnědou barvu. Dále počíná snůška melecitózního medu ze smrků. Snůška je velmi vydatná. Modřínový medovicový med je zbarvený do šeda, v současnosti s velkým obsahem vody a s velmi vysokou vodivostí. Je třeba velmi rychle prohlédnout své včely, pokud včelaři krmí, tak krmení přerušit a ze včel vyndat gabonové pásky, aby se medu nedostala léčiva. Med se musí rycle vytáčet, protože v plástech později zůstává jako písek a nejde vytočit. Na tomto medu nejsou schopny včely přezimovat, protože obsahuje velké množství pro ně nestravitelných látek. Pokud má někdo stejné poznatky, nechť dá ostatním vědět, protože by včelaře jinak na jaře čekal ve včelách pohřeb.
Vytočený med budeme vykupovat po všech našich výkupnách v ČR a to i s velkým obsahem vody do 23%. Informace o našich výkupcích ve Vašem okolí a o výkupní ceně získáte na tel. 0442-815226.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1584


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu