77977

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jaroslav Vodička --- 10. 8. 2002
Re: radiálně-tangenciální medomet


Tento medomet stojí podle toho, o jakou rámkovou míru se jedná a podle počtu rámků. Jinak termín radiálně -tangenciální je asi nejvíce přesný, protože převažuje radiální poloha. U tohoto medometu se rámky vkládají delší loučkou k obvodu pláště, stejně jako u radiálního.
Je to dobrý medomet i když si stále nese s sebou částečnou nevýhodu radiální polohy. Radiální poloze odlehčujeme do polohy tangenciální.
Cena: dám příklad- 12 kazet , pro vkládání rámkové míry Langstroth tj. pro míru souhrnně 45*32 tj. buď dvanáctirámek nebo 24 polorámků v jedné kazetě- cca. 60 000 Kč. Horní loučka taktéž bývá polepená medem- vliv radiální polohy. Plásty s téměř netrhají. Netrhají se u této míry. Tento medomet spojuje vlastnosti radiálního s tangenciálním. Průměr pláště 950 mm , projití 80 cm dveřmi, váha 80 Kg. Fotka na www.apidomia.cz - galerie ( je to starší fotka, ne na měnič , chybí horní uložení koše, ale princip zůstává ). Program vytáčení stejný jako u zvratného medometu tj.
a ) malé otáčky doleva
b ) stop
c ) malé otáčky doprava------přechází do velkých
d ) stop
e ) velké otáčky vlevo
f ) stop
tento medomet je pro opravdu pro komerční včelaře od 300-400 včelstev výše.
Podle mého názoru je lépe zvolit medomet šestirámkový zvratný- cena
34800 Kč + 14000 Kč = 48800 Kč. Jestli máte zájem o medomet fy THOMAS polozvratný, zprostředkuji kontakt, majitel by jej rád prodal, kupuje od nás šestirámkový. Rozhodl se tak na základě svých zkušeností s oběma typy medometů. Má 260 včelstev. Na ceně se můžete domluvit přímo s ním. Je tam však vadná regulace, ale můžete si od nás koupit sestavu pohonu pro ovládání- bohužel je tam 4 kw motor, musí být zvýšený výkon měniče takže se jedná o částku cca. do 30 000 Kč za automatickou regulaci. Nebo nechat opravit původní, ale to půjde bez dokumentace velmi špatně. Medomet je podle majitele v dobrém stavu, jen ta regulace.


Jaroslav Vodička


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1533


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu