78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Podhájecký (82.99.163.242) --- 8. 2. 2006
Re: Lež - Včelařství, přerozdělení příspěvků

>Vážení, nejde mi o slovíčkaření, ale vzpomínám si, že pro zavedení částky 150 kč do příspěvku včelaře nám tehdy bylo řečeno jako argument, že je to "za časopis Včelařství" - i když asi ani tehdy to nebyla částka pokrývající
celou výrobní cenu. Možná to byl nepřesný výklad, možná záměr, možná bylo nutné kvůli účetním kolonkám tuto položku následně dát do příspěvku obecně.
Nevím historii. Pravdou je - ať se to panu redaktorovi líbí či ne, že tak nám byl první příspěvek 150 Kč prezentován a tak to má mnoho včelařů - a já také, zafixováno.

Pamatuju si to přesně stejně. Co se týká jiných časopisů jak uvádí, odebírám např. Zahrádkáře. Předplatné je sice 260 Kč, ale je silnější, plný barevných fotografií a odborných článků. Za články a fotografie vyplácí daleko víc. Ve Včelařství odborné články už delší dobu chybí. Nejenom v období sjezdu. Hodně z toho, co tam je nyní by mohlo chodit pouze na ZO. Členové to nečtou (bohužel už málo i funkcionáři)a věnovat víc prostoru vřelaření.

>V současné době mi však více vadí to, že mladí nadšenci, kteří chtějí včelařit tento včelařský časopis nikde nedostanou.

Bohužel by se pouze naučili, jak dobře schůzovat.

>Jsem členem ZO, která má každým rokem od září do dubna včetně,každý měsíc nějakou odbornou přednášku a mimo to má další aktivity. Jako OV pořádáme celkem hodně náročné výstavy a besedy. Na druhé straně je v rámci okresu několik zcela pasivních organizací, které by dostaly 30% - navrhovaných podle příspěvku na Konferenci (ZO 30% OV 15
%). Ale jak to spravedlivě udělat s těmi ZO - ale také těmi OV, kteří nevykazují žádnou činnost.

Každá ZO by měla přece v tržním hospodářství dělat aktivity poze takové, na které má. Proč by to měl platit člen z jiné ZO?
Pak se na takové výstavě musí vybírat vstupné a ještě vydělat. Pokud tam nikdo nepřijde, nebudem to víckrát dělat.
Ty vyšší peníze (30%)by byly na běžnou činnost, aby jsme nemusely žebrat u sponzorů a vybírat další příspěvky, které včelaře odrazují od členství. Říkají, že už dávají dost. Kdyby nebyly dotace, tak to od nich vůbec nevybereme.
Členské příspěvky na zajištění chodu ZO, OV a celého ČSV by se měly platit pouze na člena, ne na včelu. Jako v jiných organizacích neplatí třeba podle ryb. Pak bychom si mohli držet jen takový aparát, na jaký máme. Kdyby tento systém byl dobrý, byl by i jinde ve světě. Podle naší právničky jsme hrdí na to, že jsme jediní. Zachvíli se budeme dohat, že má každý ještě jinak silná včelstva.
Na včely by se měly platit pouze náklady na léčení, svépomocný fond, pojistku apod.
Registrovaní včelaři si už prosadili, aby platili pouze na člena. Je to v opravených stanovách.
Tonda

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 14502


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu