77618

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jakub Šmerda --- 19. 6. 2002
oddelek

Stala se mi zajimava vec. Jedno vcelstvo se chystalo na rojeni - narazene a zaplodovane matecniky, matka prestala plodovat (ve vcelstvu byl jen starsi otevreny a zavickovany plod), ustala letova aktivita. Rozdelil jsem toto vcelstvo na dve - nemohl jsem vsak najit matku a tak jsem nevedel v kterem je ule. Po dvou dnech jsem nakoukl jak do puvodniho vcelstva, tak i do oddelku - v oddelku zacali vcely rusit matecniky a zahledl jsem tam i nejaka vajicka. Puvodni vcelstvo zaneslo plodiste sladinou a matecniky nerusilo. Po 5 dnech od rozdeleni se situace otocila - oddelky narazili nove matecniky a puvodni vcelstvo vsechny matecniky zrusilo, objevily se vajicka a vsechnu sladinu z plodiste vcely prenosily do medniku.

Pripadalo mi to jako, kdyby matka byla nejdrive v oddelku zaplodovala 1 plast a pak preletela do puvodniho vcelstva. Je to mozne?

Kuba

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1288


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu