78220

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 31. 10. 2005
Historie-Brnenskeho spolku 1931-1935

Spolkovy mistnost brnenskeho spolku v restauraci u 3 kohoutu,kde poradany schuze,besedy-po cely rok-krome mesice srpna,knihovna,pujcovani pro kazde prilezitosti.
Po predani spolkove oplozovaci stanice ZUSV a jejim odvezeni z Babic do Kurimi.Vybudoval spolek Brno s A.Havlickem novou oplozovaci stanici na Jezirku u Sobesic,kde pokracuje v chovu tmave vcely puvodni.
S clenem ucitelskeho sboru a predsedou spolku F.Valkou nebyl podepsan revers a tim byl vyrazen z vykonavani prednasek-kursu chovatelu matek.

Navrh spolku brnenskeho na upravu stanov
Kdo byl na posledni valne hromade/1931/bylo zmatecne.
ZU:aby jednani provedlo v nejuzsim kruhu Svazu a predeslo se vsemu...dotazovani a priznani ze predlozeny ucet za r.1930 neni v poradku.
Je treba reorganisace zemskych ustredi.Ve stanovach musi byt presne vymezena prava a povinosti predsedy,pokladnika i ostatnich funkcionaru,pamatovano na ustanoveni o prijimani urednich sil o uzavirani smluv,o omezeni plnych moci,neslucitelnosti funkci,sprave vcelarskeho domu a podobne.Navrhujeme Stanovy,vniz by jasne stanovena prava a povinnosti kazdeho vymezeny.

K reorganisaciStanov se hlasim jako navrhovatel a organisacni referent o Zaverecne slovo...Jan Vecera

1933 Valnou hromadu ZUSV v Olomouci predchazel Letak rozeslanym a podepsanym brnenskym spolkem.
...Mluvi se ze Satny dostal 5tisic,ale nikde se nepravi ze letos dostal podruhe.Kde je vsak vyuctovani.melo byti revisorum predlozeno-podali vyboru sve namitky/nesplneny/kdyz se vzdali funkce,bylo dosti casu na zvoleni novych revisoru.Proc je opozice ?
S Ferdinandem se uzavre smlouva a ani vybor oni nevedel.Za schuze reorganisacni komise se berou diety a nakonec jsou neplatne.
Ke zverejneni zapisu o teto Val.hromade byla ustavena komise ktera se radila az do 29.9.1933 /od dubna/
Jan Vecera se vzdal funkce predsedy reorganisacni komise i clena ustredniho vyboru ZU.

Brnesky spolek zaslal sve Rozklady a je vyzvan ZUSV aby presne formuloval sve pozadavky a navrhy.

1934 Valna hromada ZUSV ve Zline
Calabek zada aby ustredni vybor byl zmocnen provesti vylouceni podobneho clena/jako je brno/bez svolani valne hromady.Schvalen vsemi hlasy-proti 12 hlasu

ZUSV schuze vyboru Brno
Calabek dava pilny navrh aby konecne provedeno vylouceni brnenskeho spolku.Pro vylouceni 15,proti 3 hlasy /Horcica,Soudek a ? .Brnenskemu spolku se dovoluje na navrh Ondry jeste 14 dni.

12.5.1935
Calabkuv navrh a duvody na vylouceni brnenskeho spolku:
Neplaceni mimoradnych prispevku,vyzivani jinych spolku k neplaceni,denunciace jednotlivcu a spolku,prijimani za clena osobu ktera ma se ZUSV soudni spor z titulu zamestnani,udanim ZUSV tak i ustredny medu.
Pro vylouceni hlasovalo 348 hlasu z poctu 402hlasu delegatu.

franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 12878


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu