78128

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (193.165.217.66) --- 20. 10. 2005
Re: Odpověď obchodníka

Jednak vítám zapojení obchodníků do diskuze.

Bude dobré, když diskuze bude pracovat více s fakty než s emocemi.


Ad - kartelová dohoda
Nesouhlasil jsem s argumantací vedení, že nemůže "určovat" cenu, za kolik mají prodávat med. Jednak to po nich nikdo rozumný nechtěl, chtěli jsme, aby pouze šířili ekonomickou gramotnost mezi členy. Dle hesla Kdo umí umí, kdo neumí učí.:-)
Na druhou stranu rozhodně žádný zákon nezakazuje diskutovat o nákladech, rentabiltě a optimálních cenách, i rozpětí mezi cenami (výkupními surového medu, velkoobchodních baleného cenu i maoobchodních) i k tomu dávat doporučení.
KARTELOVÁ DOHODA jak z názvu deliktu vyplývá, je dohoda - musí tedy dojít k DOHODĚ hosp.subjektů. O té nic nevím, a bohužel konání vedení ČSV má daleko k tomu, co jsem uvedl výše a co je dle mne legální. To by se dali zavřít i představitelé agr. komor, když vybízejí své členy, aby např. neprodávali obilí pod xxx/tunu a počkali na cenu yyy/tunu. A toho jsem zatím svědkem. A dělají to i ve veřejných sděl. prostředcích. Taktéž doporučení burzovních analytiků by bylo nelegální např. o cílových cenách akcií , či komodit..

K hospodářským výsledkům.
Tady upozorňuji na ustanovení obch. zákoníku o inf. povinostech, kam patří mimo jiné povinnost ukládat listiny s hosp. výsledky na obchodní rejstřík, kde jsou z definice obch. rejstříku přístupné každému, kdo o ně požádá. (od roku 1997). Alespoň já žiji v této "iluzi". Nehledě na to, že většina firem, které chtějí býti vnímány pozitivně, je šíří na vlastní náklady - na internetu, tiskem, můžete si je vyzvednout v podatelnách a některé Vám je i pošlou, případně je dávají na vědomí svým obch. partnerům. Své obchodní partnery si totiž vybíráme na vlastní riziko, a ti solidní se snaží nic neskrývat.

Takže, pokud některý ze čtenářů této konference navštěvuje okolí obch. rejstříků v krajských městech, mohl by se tam zastavit a o našich zájmových firmách nás informovat. Pokud to tyto neučiní sami. Podotýkám, že to se týká právnických osob - sro,as. atd.


A na závěr si myslím, že snahu prodávat med co nejdráž, tedy nikoli "jen" za 100,- by měli snad vítat i obchodníci,
protože je dle mého zbaví "nekolegiální" dampingové konkurence. Pokud chtějí čeští včelaři dostávat za český med více ve výkupu, je to jediná cesta - přesvědčit zákazníky, že český med má vyšší hodnotu a tím i cenu. Dosažení vnímání dvou kategoríí medu na trhu je v zájmu všech - laciný dovozový do akcí (cenových) a český dávat jen do akcí vedoucích k vyšší ceně (například 2kg +1kg atd.)
Ale to už je mlácení prázdné slámy, protože to by chtělo opravdovou spolupráci všech zainteresovaných.

Takže ještě jednou děkuji za příspěvek.
Karel Jiruš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 12721


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu