78403
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polášek (e-mailem) --- 3. 8. 2006
Re: cukernatění medu (17852) (17862) (17872) (17878) (17886)
V době řepky je ještě dost zima, včely věnují všechnu pozornost snůšce a výchově plodu. Jak zavíčkují med, mají ještě čas udržovat ho v teple, když jsou ty zásoby vzdálené 2 nastavky od plodu, kde tu teplotu skutečně musí držet? Já bych se nedivil, kdyby teplota toho medu v úlu občas klesala i pod 20 st C.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Eman" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Thursday, August 03, 2006 10:09 AM Subject: Re: cukernatění medu
> Pro malovčelaře se ta investice i provoz nevyplatí. U sebe to považuju za > zbytečné a všem zákazníkům opakuji, že zkrystalizovaný med je kvalitnější > než "mrtvý" tekutý levný med v supermarketu. Je to trochu demagogie, ale > nějakou logiku to má. > > Celá ta teplotní teorie kolem krystalizace mě selhává, když vytáčím po > týdnu napůl zkrystalizovaný řepkový med, který by měl mít teplotu kolem +30 > C v úlu. Navíc mívá někdy i zavíčkovaný med obsah vody nad 20%, a to už je > od včel podraz. Co pak s tím jiného než do medoviny. Na nějaké vysoušení > medu v mých podmínkách nevěřím. Nepotřebuji řepku v blízkosti. Nebezpečí > postřiků, problémový med a chuť taky nic moc.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 17888
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu