77025

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Martin Václavek VNM (202.71.106.121) --- 12. 3. 2006
Přikrmování včelstev pylem

Zdravím přátele včel,
Dřívějších dobách se včelaři snažili nahradit přírodní pyl různými náhražkami. Po čase se zjistilo,že bez přírodního pylu to nemá valný účinek. Naopak nevhodnými náhražkami můžeme včelstvu uškodit! Nejlepší je používat přírodní pyl a to bud formou pylového plástu, nebo pylového těsta(na 1 kg pylu 250-300 ml čisté vody....přidávat cukr nebo med do pylového těsta se nedoporučuje, nebot sladké těsto láká létavky,aby jej zkonzumovaly...to je u létavek jen na škodu...podporuje to u nich nosemu!!!!!)
Já preferuji pylové těsto. Podávání pylových plástů v předjaří nečiním...nehodí se mi to!Oba způsoby mají i své nevýhody.U pylových plástů jde o blokování plodového tělesa kvanty zásob. Při podávání pylového těsta musíme dbát na to, aby se nacházelo co nejblíže plodového tělesa(do 7cm od plodu),jinak je odběr pomalý.
Napadlo mě,že by se mohl suchý pyl padávat ve stropním krmítku.Včely by se na něj nalákaly hroudou medocukrového těsta.Pak by včely mohli začít nabídnutý pyl rouskovat a přenášet do plodiště kde ho uloží poblíž plodu a podle potřeby ho konzumovali. Vím,že se takto dá pyl podávat zvenčí, ale pokud přijde špatné počasí, včely nemohou létat za tímto zdrojem. Pokud by se takto podobně podával pyl přímo v úlu, včely by ho mohly odebírat i za nepříznivého počasí.
Tato metoda by byla jednoduší než metoda podávání pylového těsta. Nikde jsem však nečetl ani neslyšel, že by ji někdo praktikoval. Zajímal by mě názor Vás,kteří čtete můj článek, na tuto metodu. Ani já jsem ji zatím nikdy nepoužil. Z teoretického pohledu však vypadá slibně. Předem děkuji za odpovědi.

zdravím: Martin Václavek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 15313


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Radim Polášek - Re: Zablokovani IP adresy
Předchozí:9732597286 - Re: Zablokovani IP adresy


Klikněte sem pro nápovědu