75168

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Fraňková (194.228.87.131) --- 27. 11. 2005
Část 6 Prodejna včelařů Křemencová

Vážení, byla jsem několika včelaři naléhavě vyzvána, abych krátce popsala dobu pracovního poměru ve včelařské prodejně ČSV v Křemencové ulici v Praze a následných událostí, které vyústily v soudní spory (nejsou ukončeny).
13.6.2002 Nehasil žádal všechny členy předsednictva ČSV, ústředního výboru, kontrolní komise o šetření jeho podnětů. Navrhoval smír spočívající ve snížení úroku pokud Peroutka zaplatí zákonem dané nároky v jím požadovaném termínu. Žádal, aby vyšetřili a sdělili mu, proč jeho a Fraňkovou Peroutka pomlouvá a šíří o nich na přednáškách dezinformace, jak byl informován včelaři. Žádal informaci jak je obsazena prodejna, neboť ačkoliv Peroutka jeho místo zrušil, osobně v prodejně viděl kromě syna Dobíška i otce nebo jinou osobu. Žádal informaci, zda hořelo v bistru ČSV od elektroinstalace. Žádal informaci jak hospodaří Včela Předboj, protože se i od nevčelařů doslechl, že si nemohou objednat požadované zboží, protože nevyrábějí. Doslova bylo i řečeno, že krachuje, že propustili většinu zaměstnanců, že Švamberk není řídícím pracovníkem. Žádal informaci o skutečné situaci v Předboji, zda noví majitelé již zaplatili kupní cenu a na co budou tyto prostředky použity. Neodpověděli. Kladu si otázku: byla Machová osobně spjata s některým z fyzických osob které získali hlavní vliv na chod Předboje, nebo jde jen o pomluvu?
Okolo 20.6.2002 se Fraňková musela obrátit na úřady, protože zjistila , že nebyla v zákonné lhůtě přihlášena k zdravotnímu a sociálnímu pojištění.
V této době vyslechla Fraňková, když čekala na jednání s Peroutkou rozhovor, který se týkal obchodníka Špačka. Podrobně byla popisována jeho vražda, ukrytí a vyvezení jeho mrtvoly z ČR. Důvodem možné vraždy měla být situace, kdyby nechtěl přistoupit na podmínky, které by byly výhodné pro Včelu Předboj. Šokována realitou, že o vraždě člověka se hovoří jako o běžné záležitosti, panu Špačkovi telefonovala a informovala ho. Sdělil jí, že stejnou informaci již slyšel a porozuměla jsem, že Peroutka vedl jednání s obchodníky s medem, které mělo Včele Předboj zajistit prospěch. Domnívám se, že rozhovor byl veden v redakci ČSV. Nehasil doprovázel Fraňkovou.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 13349


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Fraňková - Část 7 Prodejna včelařů Křemencová
Předchozí:Fraňková - Část 5 Prodejna včelařů Křemencová


Klikněte sem pro nápovědu