77424

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Bullet (194.213.48.132) --- 27. 10. 2005
Webová doména - využití

Zdravím všechny diskutující,

doufám, že se nedopustím nějakého průšvihu, když teď budu informovat/navrhovat. Na letní škole nástavkového včelaření u L. Nerada jsme diskutovali s p. Texlem o "projektu" abych tak řekl identifikace českého medu s určitou zárukou kvality. Shodli jsme se natom, že to co teď nastíním a popíšu by v první řadě měl provést svaz, ale když nic nedělá, musíme si to udělat sami.
Tedy, byla řeč o vytvoření systému pečetí kvality (proužek ve správném, včelařském stylu), které by nesly číselnou řadu (identifikaci roku a pořadové číslo)a každý včelař by si mohl požádat o určitý počet pečetí v závislosti na počtu včelstev a výnosu. Např. 20včelstev x 20kg výnos = 400ks 1kg pečetí(píšu to ve zkratce,nemá asi cenu rozvádět vše do podrobna, jde o popis návrhu, není to definitivní)... tyto pečeti by byly evidovány "proti podpisu" = myslím různé možnosti kontroly, jejich distributor, rozdavač, doručitel by musel ověřit kvalitu provozu, produkovaného medu atd. (mimo rozsah příspěvku). Důležité je, že každá jednotlivá pečeť by byla dohledatelná komu, kdy a kým byla vystavena , k tomu nějaký kontrolní list atd. Databáze etiket a jejich držitelů přístupná na inetu všem k nahlédnutí, spotřebitel může snadno ověřit, zda ten, kdo mu med prodává tuto pečeť získal oprávněně, byla by jakousi zárukou kvality a původu. Pečeti by nemohl získat nikdo jiný než včelař - producent mnedu (nemohly by být tedy na medech velkozpracovatelů tad.)

Tohle je jen v kostce, možná by to stálo za realizaci. Je u toho dost neznámých a problémů. Některé pramení i z toho, že se takováto věc tlačí "zezdola" a ne ze svazu, kde by na to bylo mnohem víc zdrojů (jakýchkoliv).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 12829


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Karel - Včelařství a elektronická podoba
Předchozí:Karel - Re: prodej ze dvora


Klikněte sem pro nápovědu