78372
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- a.turčáni (94.229.32.130) --- 5. 1. 2011
Re: Varroa destruktor a mravec čierny
Argumenty za a proti sa vždy nájdu a ja som si to uvedomoval, ale ja som pozorovanie nerobil jeden-dva dni, ale dlhodobo, niekoľko týždňov. Aj keby sa stalo, že niektorá včela zhodí zo seba Vd, ten je tak šikovný, že sa zachytí o inú včelu, či plást.Ale mŕtvy roztoč, ten to už nedokáže. Aj pri zbere Vd na položke po jej vybratí sa niekoľko kusov pohybuje, ale po minúte-dve na slnku bol na podložke pokoj. A to či Vd odnášajú včely mŕtvych Vd z podložiek, máme evidentný záznam, že to môže byť, v tom je progres celého prípadu.
Pozoroval som video s modelovou situáciou kde včela aj s klieštikom zvádzala boj a napokon ho zo seba zhodila (ale nezabila), sa znovu dostal na včelu.
Vd ešte dlho bude krv nie len včelám, ale i nám. Ešte na koniec, naša včela má svoje choroby, predátorov, musí ich mať vo svojom prostredí aj Vd, tak prečo ich nehľadajú vedci v miestach , kde žil odjakživa?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 49613
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu