78440

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (77.236.212.66) --- 13. 11. 2007
Re: Léčiva, Švýcarsko - thymorin

KM je v přírodě například v jedové žláze mravenců.

Amitraz, který je obsažen ve Varidolu způsobuje rakovinu myších samiček. Jeho karcinogennost však byla přehodnocena, protože u samečků a obou pohlaví krys rakovinu nezpůsobuje.
Problém syntetických léčiv je v rezistenci roztočů a možné budoucí neúčinnosti. Kromě toho je problém kumulace těchto látek ve vosku a propolisu.

KM není také bez problémů. Větší koncentrace ničí plod a včely. Dochází i ke ztrátám matek. Korodují kovové části úlů, mřížky atd.

Použití "Chemie" má svá rizika, ale je to jen menší zlo. Nechci být falešným prorokem, ale myslím si, že tato cesta tak jak se praktikuje u nás, nemá světlou budoucnost. Jenže chemická metoda je u nás zatím účinná, pohodlná a relativně levná. Někteří naši včelaři se usilovně snaží vyšlechtit si rezistentní roztoče nedodržováním stanovené metodiky a vymýšlením různých "zlepšováčků". Až se jim to podaří, a ty se rozšíří, budou se naši vědci muset dlouze zamyslet.

(mimochodem o thymoru a thymorinu jsem nic nečetl. Thymol je asi to správné označení. Celý inventář včelaře, kde se aplikuje, tím smrdí a vzdáleně prý může připomínat med z tymiánu)

---------------
G.Pazderka:
>Kdeže je k nalezení v přírodě ten zdroj kohoutek s KM?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25760


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
G. Pazderka (80.78.146.242) --- 13. 11. 2007
Re: Léčiva, Švýcarsko - thymorin

Eman:>KM je v přírodě například v jedové žláze mravenců. <
.....
To jo, ale kde je v přírodě kohoutek na tu kyselinu mravenčí, která se kupuje na léčení?

Také mne zajímají argumenty (studie) s těmi stopami KM v medu potažmo v úlu. Z té studie, co jsem četl, prý zato mohou mravenci, kteří se pohybují okolo a vně úlu. Souvislosti v tomto případě s přírodou ano a ten prapůvod asi nebude včelí. To by potom nemohlo být ani označováno jako "přirozený výskyt KM ve včelstvu". Jak to je ve skutečnosti? Víto někdo?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25761


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Ivan Cerny (212.24.152.55) --- 13. 11. 2007
Re: Léčiva, Švýcarsko - thymorin

GP> To jo, ale kde je v přírodě kohoutek na tu kyselinu mravenčí, která se kupuje na léčení?

Gusto,
KM je mimo jiné produkt metabolizmu, tak ji buňky v sobě mají přirozeně. Taky se např. podílí na syntéze nukleových kyselin.
V úlu je ještě další zdroj - KM je rozpadový produkt fruktózy. Sama se pak rozkládá přes kys. uhličitou na CO2 a vodu.

Ale ta na léčení se z kohoutku v přírodě nekupuje, ta se vyrábí v továrně.

Ahoj Ivan

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25764


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
G. Pazderka (80.78.146.242) --- 14. 11. 2007
Re: Léčiva, Švýcarsko - thymorin

Ivan:>KM je mimo jiné produkt metabolizmu, tak ji buňky v sobě mají přirozeně. Taky se např. podílí na syntéze nukleových kyselin.
V úlu je ještě další zdroj - KM je rozpadový produkt fruktózy. Sama se pak rozkládá přes kys. uhličitou na CO2 a vodu. <
.....

Doufám jen, že by se mohlo diskutovat ještě hlouběji nad KM. Resp. škodlivosti. Mluvíš o produktech. Jak kde jsou odpadem, škodlivým odpadem a v jakém obvyklém množství se mluví o prospěšnosti.

Jakého kterého metabolismu. To je otázkou. Např. v dobách kopřivových bláznovin,(v kopřivách je také KM) kdy se propagovalo pití kopřivových výtažků ve velkém s tvrzením, jak jsou zdravé, u mnoha jedinců se projevila reakce a prvním příznakem byl špatný krevní obraz.

Dále je KM produkte metabolismu. Ano, ale jestli tedy neberu v úvahu toho mravence, který ji má přirozeně jako zásobní látku určenou pro obranu a boj, jak přirozená je KM např. v moči nebo stolici savce? Potom jak přirozený může být jeho zvýšený obsah v medu? (rozklad sacharózy, uspíšená degenerace medu, atp.) Není vylučován jako nevyužitelná (škodlivá) látka - odpad?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25767


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu