78113

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jirka (81.19.35.235) --- 28. 9. 2007

Pánové,je zajímavé sledovat tyhle vaše žabomyší boje o přežití našich včelstev,přesvedčen jsem,že velmi záslužné.Rád bych se ale na něco zeptal a třeba vyslechl váš názor.Myslíte si,že nesmyslné kurzy pořádané na včelích farmách pro důchodce(nic proti nim,každý jednou...),kde se řeší takové "problémy",jako je např.včelí mezera,tloušťka prken úlů,sušení dřeva,nátěry úlů a pod.,je jen mrhání finančních prostředků,popř.prostředků svazu,ktery tyhle akce dotuje?Nebylo by lepší,kdyby svaz raději mohutně dotoval takové záslužné počiny o jakém jsme se mohli dočíst v posledním čísle Včelařství a to budování včelích náučných stezek?Široká noodborná veřejnost se takto vlastně úplně bez nějakého násilí seznámí s problémem našeho koníčku a hlavně s produkty o které nám jde především.To, co dokázali v O.N.vsi je myslím záviděnihodné.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25132


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
seremedserious (82.208.2.221) --- 28. 9. 2007
Re:

to bude ostry tema, podle me by svaz v dnesni podobe nemel existovat vubec. Ze svazu sem loni vystoupil a nemuzu si to vynachvalit. Alespon mam vic casu na vcely. Pro propagaci vcelarstvi udelam dnes rozhodne vic jako soukromnik. Kdyby misti organizace fungovali dobre, jednoduse, racionalne.. pak by se dalo uvazovat o osvetove cinnosti (to by bylo krasne), ale v takovem bordelu v jakem to je, je myslenka osvety uplny sci-fi. Zaplatpambuh za tuto internetovou diskuzi..to je to nejlepsi co u nas pro vcelare existuje...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25133


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(88.103.157.154) --- 28. 9. 2007

Pro propagaci vcelarstvi udelam dnes rozhodne vic jako soukromnik..............
Ale to jim křivdíš, podívej jak se snaží.
http://www.medeu.cz./index.php?c=fotogalerie

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25134


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 29. 9. 2007
Re:

Co si mám představit pod pojmem včelí farma v ČR? Nějaké to včelstvo obhospodařuji, ale žebych se cítil nějakým farmářem, tak to by musely být trochu jiné podmínky s cenami produktů.(u medu u nás prakticky "farmářské ceny medu neexistují, protože v tomto není precedens)

Myslím si, že na farmy, které vábí starou gardu k nějakému vzdělávání, je z nouzecnost a boj o přežití za strany toho chovatele. Nezavrhuji to, protože může být vzděláno 99 pasivních posluchčů, kteří tam jdou vlastně jen zabít čas, ale tomu stýmu to ulehčí náhled a nabytí praktických znalosti pro jeho včelaření.


Jirka:
>Myslíte si,že nesmyslné kurzy pořádané na včelích farmách pro důchodce(nic proti nim,každý jednou...),kde se řeší takové "problémy",jako je např.včelí mezera,tloušťka prken úlů,sušení dřeva,nátěry úlů a pod.,je jen mrhání finančních prostředků,popř.prostředků svazu,ktery tyhle akce dotuje?<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25135


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu