78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 22. 9. 2007
Re: varidol

mam moznost dat dnes Varidol dat do ulu, tak poradte, neni jeste brzo..

Liečenie sa nerobí keď máme čas a možnosť to využiť , ale vtedy keď je to potrebné. Ak má byť moja odpoveď fundovaná, musel by som vedieť, čo ste doteraz v boji proti V.D. použili a či Ste vôbec niečo proti nemu podnikli.

Ak predpopkladám použitie Gabonu, ten treba maximálne po 30 dňoch odobrať. Varidolom potom fumigujte v polovici 10.mes., keď už nebude vo včelstvách zaviečkovaný plod! To by mohlo byť aj posledné preliečenie pred zimou. Ak používate systém podmetových podložiek, dá sa presne spočítať počet klieštikov, preto ak po fumigácii vo niektorom včelstve nájdete na nej viac ako 5 V.D., po týždni znovu fumigujte. Zabezpečíte tým maximálnu starostlivosť o včely a samotné včely Vám za to poďakujú.

Ak Ste Gabon nepoužili, potom okamžite spravte tzv. odľahčujúcu fumigáciu (predpokladám ešte zaviečkovaný plod vo včelstvách), na zníženie zamorenia včelstva samičkami V.D.
Poslednú fumigáciu potom spravte tak ako som tom to opísal vyššie.

Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25082


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Eman (77.236.212.66) --- 22. 9. 2007
Re: varidol

Nevím co tady pořád mudrujete a komplikujete to pro lidi, kteří nevědí která bije? Fumigační přístroj z láhve od COca-coly, nebo podobné nesmysly.

V Čechách nařizuje způsob léčení státní veterinární správa a v době internetu si to může každý, kdo tu na konferenci je, přečíst.
Například pro náš kraj: http://www.svscr.cz/download.php?idx=2192
Pokud se to dodrží, možná to není ideální, ale je to obecně to nejlepší, co běžný včelař může pro včely udělat, na rozdíl od vašich rad.
Gabon už má být dávno venku, tak nevím proč ho teď zmiňovat.

Zavíčkovaný plod v říjnu je (vloni byl celou zimu) a podle vaší rady by se Varidol nemohl použít ("vždy v čase keď....") Proto se fumiguje v intervalu 10 až 14 dní, aby se potom zabili roztoči i co byly pod víčky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25084


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 22. 9. 2007
Re: varidol

Můžeš mi vysvětlit tu "mechaniku" která počítá s intervalem 10 - 14 dny? Nevím, ale myslím si ,že již tak po 3-4 dnech od fumigace či aerosolu, samička(y) mají relativně zdravé předpoklady aby po vyběhnutí plodu, zase ihned zalezly do buňky, nechaly se zavíčkovat a kladly - množily se dále. Nemluvím o reinvazích, kde k takovému ještě pomáhá dobře běžné zalétávání dělnic.

Je fakt, že v případě tohoto neudělat nic je mnohem horší.

Eman:
>Proto se fumiguje v intervalu 10 až 14 dní, aby se potom zabili roztoči i co byly pod víčky.<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25087


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Eman (77.236.212.66) --- 23. 9. 2007
Re: varidol

Víčkování plodu je 9-10.den. Roztoč se schová a není zasažen - my nato fumigujem. Až za 11 dní (v tuto dobu další fumigace na něj neúčinkuje) roztoč vyleze, chvíli se rozhlíží a dospívá, než zase zaleze se množit. Kromě toho to je ve vyhlášce.

>Můžeš mi vysvětlit tu "mechaniku" která počítá s intervalem 10 - 14 dny?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25092


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu