78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (77.236.212.66) --- 15. 9. 2007
Re: V.D.

Zlatá slova. Myslím si, na rozdíl od Antona, že to má smysl a budoucnost a mělo by se to opakovat.

Ale představte si, že je na světě včelařská země, kde nemají s roztočem Varroa problémy. Je to Austrálie a právě tam skončil kongres Apimondia. Možná je to proto, že tam jsou úly vzhůru nohama a roztoči se podle principu ROTAPI nemnoží :-)). Dělám si legraci....
Také právě australské včely obvinili v USA z toho, že zapříčinily vymírání včel rozšířením viru IAPV a chystají zákaz jejich dovozu. Zatím se tato informace vesele šíří v médiích, a podle toho, co vím, tak to pravda asi není. Nezvratný důkaz chybí. Nevěřte všemu co se píše.

----------------------------------------------
Pavel:
Není dobré za kažkou cenu zachovat všechny včelstva. Každé včelstvo je jiné a některé je dobré zachovat a jiné ne. Včelstva, které mají slabý čistící pud proti V.D. nemá cenu zachraňovat. Anton Turčány dobře popsal metodiku léčení, ale někdy je lépe včelstvo utratit. V chovech není přirozený výběr jako v přírodě, ale výběr se musí provádět.
Včelstva s nevhodnými vlastnostmi je potřeba odhalit včas a provést opatření (výměna matky, posílení, zrušení).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25027


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu