78503

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 23. 10. 2024
Re: Léčiva

Zdravotní situace se vždy v okolí mých stanovišť zlepšila, pokud kolegové provedli alespoň minimum léčebných zásahů a také v podletí vzhledem k loupeživosti používají rozum a ne ... to druhé. To je první předpoklad úspěchu. Druhý je účinnost látky podávané a hlavně jeho kvalita a kvalita podání. Třetí je monitoring. Čtvrtý rozum radí, že zatím nikdo na světě nevymyslel "krabičku" do které by ty roztoče navábil. Pátá je převčelenost místa. atd., atd.

Není důležité to furt omílat dokola co ovlivňuje úspěch, ale priority řazení podle důležitosti! Jsou u léčení a u postupů proti VD věci důležité a ne moc důležité.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78428


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(91.221.212.219) --- 23. 10. 2024
Re: Léčiva

Nekrmit je fajn, souhlasím, že se od toho odvíjí další postupy s léčením/neléčením. Má to háček potřebujete k tomu letní snůšky. U 90% stanovišť každá nová metodika ztroskotá na letním hladu, takže následuje omezené plodování, dodání cukru, slídění, léčení... začarovaný kruh.

Už jste zkoušel vaši metodiku na stanovištích bez akátu, slunečnice apod ... to je většina stanovišť. Po řepce na polích obilí, kukuřice, řepa, přejede postřikovačem stovky hektarů, nikde ani květ pro opylovače, agrární poušť.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78429


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
1984 (78.80.126.151) --- 24. 10. 2024
Re: Léčiva

Nezkoušel. Zakládal jsem vždy stanoviště jen na místech s dostatkem jarní i letní, nektarové i pylové snůšky. Popřípadě včelstva ke snůšce převážím. Další řešení je pronájem orné půdy a výsev entomofilních plodin. Zkrátka snůškové podmínky jsou základem všeho. Je třeba zvážit, zda mám vhodné podmínky pro chov včel. Pokud ne, raději budu dojíždět.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78430


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
R. Polášek (90.178.51.173) --- 24. 10. 2024
Re: Léčiva

To funguje když včelaříte pro med. Ale když včelaříte stacionárně na zahradě u domu kvůli opylení ovocných stromů nebo kvůli zálibě, tak je s tím problém.
Jedinou pomoc vidím v dlouhodobém šlechtění včel ne na výnos a sílu včelstva , jako se šlechtí dosud, ale na životaschopnost v prostředí občasného nedostatku pastvy či v době sucha vody a na přiměřenou malou velikost včelstva. atd.
Aspoň tak 10 let soustavného šlechtění a intenzívního brakování.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78431


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu