78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gusto (195.168.225.154) --- 13. 3. 2019
Re: tisk

Gupo,polař može samozrejme chranit urodu pred škodcami,ale sposobom pedpísaným..to máš to isté,akoby ti nastriekal organofosfát do rozkvitnutej repky..vtedy by si ho sotva branil slovami ze si haji svoju urodu pred škodcami..neviem o akom ekobyrokratovi hovoríš,hrubo boli porušené aplikačné predpisy,jednoduché ako facka,nič viac nič menej,tu netreba hladat politiku..druzstevnici vs polovnici jedny vačší chuji ako druhí a odnášajú si to včely a zver..

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72848


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
gupa (93.92.52.23) --- 13. 3. 2019
Re: tisk

Ekobyrokrat není politika, to jen byrokrat se svou trafikou (platem, úplatky, židlí z které pracuje a nabízí, nejde o negativní ani pozitivní pohled). Ten tu bude ať je politika jaká chce.

Založil jsem lískový sad, jak mám podle tvých předpisů ochránit úrodu před veverkama? A když jsem ho zrušil a založil jahodárnu, jak mám to samé dělat před zajíci, když svou lebkou a rozběhem dokáže prorazit i pletivo?

Protože když vleze do oplocenky, vyhrabou tu díru s nástrahou a zbaští ji. Samozřejmě díra od zajíce nahradila několik sazenic jahod, které stojí docela balík. To samé stojí lískový sad na 25 arech. Už jsi pozoroval kočkovité co se zasypanýma dírama hrabošů a myší živí přirozeně jak hrabou, jak ty chceš chránit? Kočkovité asi myslivcům vůbec nevadí když se otráví.

Normální škůdci úrody se prostě eliminují. Jestli jsi to někdy vůbec počítal. Co se týká virů a růžovitých, opylovači jsou bohužel také roznašeči a tam jdou škody také do astronomickcýh výšin.

Takže někde vychcípe zvěř která má být u chovatele za plotem a ty mi tady předepisuješ úplně mylná řešení jakýchsi rádoby řešení.

Vše dobré._gp_
........
Gusto (195.168.225.154) --- 13. 3. 2019
Re: tisk (72842) (72846)

Gupo,polař može samozrejme chranit urodu pred škodcami,ale sposobom pedpísaným.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72849


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Gusto (195.168.225.154) --- 13. 3. 2019
Re: tisk

Neviem kde by musel byt sad 25 arov vysadený aby ho dokazali veverice ekonomicky položiť,aj ked,netvrdim ze nemožeš mat inu skusenost..mame niekolko desiatok liesok v lesnom prostredí,občas nejaky orech uchmatnú,ale je to len zlomok urody..so zajacmi mam vela skusenosti,ale aby hufne podhrabali plot a začali vyhrabavat z mysacich dier otravene zrno,tak to si predstavit neviem..osobne s hrabosmi bojujem mechanicky,chemicke svinstva maju ku mne na pozemky vstup zakazany,s občasnou vynimkou nejakeho mednateho fungicidu..jahody mi ohrozujú najmä škorci (špačci) ktorí sa u nas neskutočne rozmnožili..aby nevznikol omyl,ja niesom zeleny ekoterorista,a škorcov by som kludne reguloval odstrelom..krtka ked chytím tak putuje na lúky,aj ked mam občaschut mu vykrutit krk,podryl mi cca 100 2'ročných evódií ktoré išli do kopru potom..s hrabošmi nemam zlutovanie,to je haved ktora sa množí neskutočne..Ja viem ze je to komplikovane občas,divej zveri ubuda potravy a vymyšla okolo zahrad a ludskych obydli,do roku cca 2012 som nevidel lastovičku a aby mi chytala včely,posledné roky snad od včelnice ani neodlietajú..

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72850


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
JosPr (46.135.10.233) --- 13. 3. 2019
Re: tisk

Pohled pouze majitele nas dovede k tomu,ze zvirata budou pouze v zoo.Leta nam chodi divocaci na brambory,prece nebudu stavet plot a mit skodu dvojnasobnou,na bramborach a navic soustavne na plote,ktery prorazi jak nic.At si vezmou...Srnci a vysoka prebiha pred autem soustavne,loni jsem o lan zrusil auto,holt jsem mel davat vic pozor.Nemuzu prece chtit vystrilet vsechny jeleny a lane,aby se priste nemotali po silnici nebo je pozavirat do ohrad.Taky nejsem zeleny terorista,ale ziju od mala v tesnem sousedstvi lesu a snad alespon trochu v souladu s prirodou,ktera mizi pred ocima,pac clovek se k ni chova jako dobytek,jako by mu patrila.Jednou mu to vsechno vrati.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72851


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Gusto (195.168.225.154) --- 13. 3. 2019
Re: tisk

Josefe ja som podobneho nazoru,aby som zas nebol zle pochopeny,občas mi neco srnec spase,či bažant vyzobe hrach ked posadím,určite by som ich za to nestriekal a nezražal :-) ale napr takí špačci,sú chránení v eu zakonom,a nikde nieje zdravá miera že dokedy..u nás sa zvykli objavovat až v srpnu s poslednymi čerešnami a prvým hroznom,dnes hejna brusia po chotari a beru vsetko rad radom od kvetna,jahody,ribezle,čeresne...obrovske škody na urode,tam som nazorovo nekompromisný,reguloval by som ich na minimum,ved sa nemaju problem namnožiť a aj ich uloha ako požierača hmyzu je neaktuálna,lebo hmyzu v chotárich takmer niet.. O hrabosoch bez debaty..dokazu 50 hektarove pole psenice ci inej obilniny zožrat so posledneho zrna..bol som toho svedkom viac krat..

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72853


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu