78113

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (46.135.17.170) --- 5. 3. 2019
Re: Chyby-parafin, oleje, vosky, plástve

Zrovna jsem otevrel Moderniho vcelare a na str.28 je vyzkum vceliho vosku ve Spanelsku,vysledky velmi zajimave:fluvalinat 86% vzorku,amitraz (jeho metabolity) 83% vzorku,flumetrin 54%,akrinatrin 71% vzorku.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72768


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.12.212) --- 5. 3. 2019
Chyby-parafin, oleje, vosky, plástve

A pokracuju,nalezy samozrejme i v mezistenach vyrobenych zprocovanim sousi z osetrenych vcelstev,volna stavba bez nalezu.
Komercni vosk a jeho falsovani (nebo spis primesi) parafin,stearin,mikrokrystalicke vosky,ozokerit,ceresin,karnaubsky vosk a luj.Vzorky z CR nalezu 0,Slovensko 3 vzorky od 4 do 7 % parafin,stearin a luj bez nalezu.A ponekud podivny zaver,ze je treba kontrolovat vosk ve vyrobnacnach a SPORADICKY na vstupu do zeme.Logika veci veli smerovat kontroly predevsim na vstupy do zeme,pak verim,ze zmizi firmy nabizejici vosk na bazos a vcelari schopni kvuli korune nechat si vrtat koleno ho nakupuji,ac ze zminenych vysledku je to vosk na svicky ci prumysl.
Paradoxne pomerne zanedbatelne vysledky na pesticidy.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72769


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
JosPr (46.135.12.212) --- 5. 3. 2019
Re: Chyby-parafin, oleje, vosky, plástve

Jak z toho ven? Predevsim zmena zootechniky a prave ono premetani k ozdraveni vcelstev,likvidace zaplodovanych sousi,plodu,omezeni syntetickych leciv na absolutni nutne minimum,prejit na prirode blizsi vlp,ktere nekontaminuji vosk.
Co se tyka mezisten,tak tam bude vyvoj zajimavy,zda se,ze se blizi konec vymeny mezisten za vosk.Je tam vic moznosti vyvoje,zalezi jak do toho zasahne legislativa EU.Kazdopadne vcelari,zvlast ti drobni,zacnete hodne setrit.
Pokud bude legislativou dana pouze vyroba z vlastniho kvuli dohledatelnosti vosku,zacnete si kvuli svym par kg mezisten hledat nekoho z malych vyrobcu,ktery tech par kg zpracuje (v soucastnosti vice nez 20 vyrobcu).Ceny povetsinou 60 kc a vic.A bude hur.Pokud by bylo pozadovano mit rozbor vosku,nachystejte cca 1500 kc na levny rozbor,vyrobci ho nikomu platit ze sveho nebudou.A pokud by na vyrobce padla tahle povinost,tak je to konec vyroby a setrete na vlastni valce ci matrice k vyrobe doma.
Za Strazisko vice variant vyvoje,vyroba pouze pro velke vcelare z jejich vosku,pokud by melo jit vysetreni za vyrobci,tak samozrejme vysetreni do ceny pro zakaznika nebo konec cinnosti.Uvidime,jak se to vyvine.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72770


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
(46.135.12.212) --- 5. 3. 2019
Re: Chyby-parafin, oleje, vosky, plástve

Ps:omluva za preklepy,pisu z telefonu na ktery nejsem zvykly.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72771


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu