78509
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (91.221.212.49) --- 15. 2. 2019
Re: prolet
U nás na severu moravy jsou dnes taky prolety.
Na jednom stanovišti mi lítaly všechny, další stanoviště jen sem tam, zbytek prázdné úly nebo 1 ulička včel. V jednom případě téměř celý vůz KO. Nebo venku jedny vedle druhých celá řada KO.
3 roky jsem s opatrností obsazoval úly po plošném úhynu v roce 2014/15. A prásk je to tu zase. Nějaká genetická odolnost z minulých přeživších ... ani náznak, dcery od ,,odolných" matek a dcery dcer ... všechny fuč.
Tentokrát na úhyn nebylo potřeba varroa, ani rabování na podzim. V poklidu a tichosti, běžný kontakt včel na stanovišti.
Otázka co dál? Množit? Ze kterých? V 90% nejvitálnější a nejsilnější včelstva hynou na podzim jako první, do zimy jde nevýrazný střed a slaboši za kterých úhyny pokračují.
Teď můžu včechny ty chytré knihy jako Chováme silná včelstva, Včelaření v prostorných nástavcových úlech apod.... hodit tak akorát na oheň.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 72605
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu