78234

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomas Plevan (88.103.183.180) --- 23. 11. 2012
Re: Re: trolloviny

"Je to sice jejich volba , ale tobě těch 20% práce s nimi neubylo
stejně s nimi budeš muset dál pracovat, budeš jen s nimi mít víc potíží
právě kvůli jejich pocitu svobody."

Můžete mi, prosím, uvést zákonný důvod, proč by občanské sdružení mělo (dle vaší terminologie dokonce muselo) pracovat s lidmi, kteří nejsou členy toho sdružení?
Pokud máte na mysli 1.D., tak to si na sebe ušilo to sdružení samo, poněvadž státní správa nesmí občanská sdružení ničím úkolovat.
A léčení? To je snad v rovině "chovatel - veterina"...
No, a pokud se chtějí včelaři různých sdružení mezi sebou kamarádit, pomáhat si a chodit spolu na pivo, tak to asi nejde zařadit do kategorie "muset s nimi pracovat"?!?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59589


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 24. 11. 2012
Re: Re: trolloviny

No, u většiny zájmových činností je běžné, že většina lidí, co se tou zájmovou činností zabývá, nejsou organizováni nikde. organizovani jsou pouze ti, pro které je to skutečně velký "kůň" anebo kdo chce zároveň s tím koníčkem i nějak spolkařit. To bývá u běžných koníčků myslím méně než polovina.
Všichni jsou organizováni u rybářů, u myslivců nebo třeba u dobrovolných hasičů, ale tam to je jen proto , že buď z podstaty toho koníčku ho člověk sám provozovat nemůže nebo že stát tu činnost přímo dozoruje či kontroluje skrz zkoušky a tak zavedl povinnost pro členy provozovat tu činnost organizovaně.
Otázka je jenom, jestli to tak musí být i u včelařů nebo jestli by vůbec byl nějaký problém, kdyby třeba podobně jako u chovatelů psů a koček většina včelařů včelařila samostatně mimo jakoukoliv organizovanost. A organizovaní by byli jen velcí včelaři anebo včelaři v té organizaci aktivní.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59591


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu