78024

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


T.Polách (93.99.69.80) --- 14. 11. 2012
Re: Léčení včelstev


-Komise (ZO) nemá na pozemku majitele co pohledávat.

Potažmo bez svolení majitele nemůže ošetřovat ani jeho včelstva.

-Pokud tak jedná ,jedná na vlastní pěst.

Ještě jedna věc. Dost mě vadí ,když tyto bolševické komise si namlouvají ,že mají nějakou moc jako za minulého režimu a povyšují se na neinformované včelaře.

Pokud vyhláška místní-oblast. veterin. nařizuje komis (l.m) je to v rozporu s nařízením SVS.
T.P

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59348


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
KaJi (88.101.45.181) --- 14. 11. 2012
Re: Léčení včelstev

Pokud vyhláška místní-oblast. veterin. nařizuje komis (l.m) je to v rozporu s nařízením SVS.
T.P

-----
Je to dokonce v nesouladu . hrubě porušuje daleko vyšší zákon - něco co dokonce zmiňuje Ústava.
Právo sdružovací.

V zákoně který se stihl přijmoutještě včas je vyloženě napsáno, že stát nesmí ukládat občasnským sdružením povinnosti, natože je pověřovat nějakou kontrolou čelnů jiných sdružení.

Takže kdyby to funkcionáři ČSV nechtěli (ale oni to leckde dokonce vyžýadují) a uvědomili si do jakého právního průseru je to může zavléci, tak by jim stačil jeden dopis a MVO SVS jde do kytek.

Takhle jsou ve dvojím ohni - na jedné straně po případným postihem SVS , protože bod "ZO ČSV moniturují a organizují LETnÍ (!) ošetřování" rozhodně neplní a v loni kdy uhynuly díky chbným rozhodnutím OV stovky včelstev, protože prý nějaký OV rozhodl, že se Gabon neobjedná - tak by se nemuseli doplatit, kdyby se včelaři požadovali náhrady za uhynulá včelstva.
Protože včelař kdyby byl schopen prokázat, že jim, hlásil letní vyšší spad, tak má podle všeho nárok na náhradu škody, protože on svoji část v MVO dodržel. A víc nesmí u nás dělat.

A pokud pak komise chodily s VATem a dorážely acetonem s varidolem načatá včelstva, tak se taky dostávaly do poněkud choulostivé situace.

A jak tak čtu, letos opět leckde po aerosolu "mizí" včelstva. Mám dojem, že jsem slyšel že něco takového posal někdo i ve Včelařství.


Na druhou starnu, tato vyhláška drží ovečky pěkně v houfu.
Je naivní se domnívat, že vzniká ve vakuu - všichni veterináři jezdí na nalejvárnu do NASA a KVS spolupracují s KK ČSV. (Či jak se ta funkce jmenuje).

Ale poněkud se časy mění, dost veterinářů se začalo zajímat, hlavně když zjistily, že věci nejsoou tak jednoznačné, jak se jim předkládá k věření. :-)
Například že ve včelařině není možné ošetřovat BIO bez povolení, když v jiných oborech to chovatelům nic nebrání.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59353


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu