77406

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 31. 10. 2012
Re: prodej medu

Pokud mohu příležitostní prodej medu přirovnat k potřebě pána a služby stříhání vlasů v pánském holičství, tak si myslím, že moc nepřestřelím.

Asi bych byl podle všeho typ, kdy si zajdu - koupím tak čtyři kila medu, čtyřikrát do roka ostříhat. Ta kilovka (780ml) stávala 80,-, střih - podstřih, (dražší služba než jen střih) 80,-. V klidu jsem nechával 20 dýško. Nyní holičství a kadeřnictví kam jsem pravidelěn chodil zdražilo na 100,-, což nevím proč mne naštvalo, protože si někdo myslí, že dýško bude a střih bude také. Navíc ještě majitelka vyměnila pěknou paní holičku za nepříjemně zvědavou babu před důchodem. Takže nic. Žádná stovka, žádné dýško, žádnou protivnou ženskou nechci.

Chodím jinam, kde se stříhá za 80, znovu se dívám na pěknou šikulu a také tam pochopily, že zákazník je pán a na nižsí ceně se více dá více vydělat. Přeci jsem tam došel a jsem tam nový zákazník.

I ty nejmenší změny v obchodě mohou mít fatální následky. To co si myslí obchodník si nemusí zákonitě myslet spotřebitel.

_gp_
..........
KaJi (90.179.243.173) --- 31. 10. 2012
Re: prodej medu (59169)

M:H:
Ve vesnici včelařím jenom já, nikdo jiný. Cena je několik let stejná 100,-Kč/kg, při větším odběru (5kg) 90,-Kč. Myslín že to není přemrštěná cena. Tento nezájem trvá už asi 5 let.
------------

Asi med nepotřebují, nebo nakupují jinde.
Klasická situace.

Trh si musím vybudovat (osvěta, propagace, vzorky zdarma,...) nebo najít jinde tam kde již je a samozřejmě tam již je i konkurence a jít proti ní, nebo zjistit co jiného by lidi ve vsi kupovali - třeba medovinu.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59180


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu