78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (83.208.54.27) --- 12. 12. 2009
Re: Sololitové úly

Sololit 3 milimetry používám u jedněch svých typů nástavků na boční stěny zvenku i zevnitř. Dobře se zpracovává a nové nástavky dobře vypadají. Problém je s vlhkostí, sololit zvenku nástavku v šikmém dešti i přes impregnaci vlhne, neimpregnovaný sololit uvnitř mně přes zimu plstnatěl, takže včely ho po zimě začasly vykusovat a boulil se do nástavku. Musel jsem zavést impregnaci i vnitřního sololitu a ještě ho ze strany izolace pobít výztužnými destičkami. Dále potom sololit vyžaduje na krajích přitlučení hřebíčky co dva centimetry nebo hustěji, nebo olemování lištou, jinak po navhlnutí se zkroutí. Je to materiál spíš pro hračičky, co jim záleží na malé ceně výchozího materiálu a nezáleží na pracnosti. Na nástavkové úly umístěné venku je to náhražkový materiál, na úly umístěné pod střechou ve včelíně nebo včelníku je dobrý. Na bedny na rámky a různé lehčí nářadí apod, co se nikdy nestřetnou s vlhkostí, je to materiál perfektní.
Taky jsem se střetl s obalovým sololitem, o kterém psal KaJi. Zdá se, že lisy na sololit dokáží zpracovat široký rozsah materiálů včetně odpadového dřevěného prachu se špínou smeteného nejspíš z podlahy výrobní haly. Rozdíly v chování tohoto sololitu od nějakého certifikovaného nábytkářského sololitu budou velké.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39324


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu