78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (83.208.54.27) --- 11. 12. 2009
Re: Krádeže včelstev

S krádežemi je to asi podobně jako s trhem. Kde je nabídka, když včelař vystaví úly na zdaleka viditelném místě na kraji lesa, tam se objeví dříve nebo později poptávka. A když si zloděj zvykne na to, že nechová nové matky a včelstva, ale prostě si je každý rok ukrade, je to velký problém.
Nejlépe na tom byly staré zadovákové baterie, 10 včelstev nebo i víc v jednom kompaktním nerozběrném systému, na to by zloděj musel mít jeřáb. I dvojáky zadováky na tom byly poměrně dobře. Dnešní nástavkové úly, to je s zloději problém. Pokud to není vysoký nástavkový "věžák" v létě, stačí jeden člověk s ručním vozíkem.
Asi je to jeden z mála závažných důvodů, proč včely chovat na své rámkové míře a v svých falcovaných nástavcích nekompatibilních s těmi standartními.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39309


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu