78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 9. 12. 2009
Re: převoz včelstev o Vánocích atd...

Pokud se včely rozruší tak, že vytopí celý úl, spotřebují na to během těch několika hodin velké množství zásob a zaplní hodně výkalové váčky. A předpověd počasí nezaručuje počasí vhodné k proletu a k vyprášení včel.

Prepáčte p. Polášek, to čo som si tu prečítal vo vašich posledných komentárov, verte, neverte vstávajú mi vlasy na hlave dupkom. Neviem kde na to chodíte, ale je to v rozpore s obecnou pravdou, raz napíšete, že Ste prekladali včely pri -15˚C (za 15 rokov som nezaznamenal takéto mrazy cez deň, čítam vaše komentáre, ale ani raz som také niečo od Vás nečítal. A takýchto vykonštruovaných príkladoch je tu niekoľko.
Aj v hore uvedenom komentári je takýto lapsus. Zrejme ste to nikdy nerobili (prevoz včiel), je neopodstatnené čo sa môže stať, keď by sa ten prevoz uskutočnil, platí to čo napísal v prvom komentári na túto tému, vyrušené včely prežijú sťahovanie bez ujmu. Včely ako také žili od nepamäti v lese a zažili nejednu veternú smršť a vždy ju prežili. Nie tak dávno, lesní robotníci u nás spílili v zime a mraze strom, až keď bol na zemi zistili, že sú v ňom včely. nechali ich tak. Oznámili to jednému včelárovi, ten klát s včelami odviezol domov a postavil ho na zem, na jar včely vyletovali ako by sa nič nestalo a mám i iné skúsenosti. Samozrejme, že to neznamená, že sa k včelám budeme chovať grobiansky, chcem len poukázať na to, že v zime znesú aj tvrdé zaobchádzanie čolovekom.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39291


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (83.208.54.27) --- 9. 12. 2009
Re: převoz včelstev o Vánocích atd...

"Ste prekladali včely pri -15˚C (za 15 rokov som nezaznamenal takéto mrazy cez deň,"
Severní Morava je otevřená k severu a k severovýchodu. Pokud od řekněme poloviny prosince do poloviny ledna napadne na ostravsku a v Polsku aspoň 20 čísel sněhu coby tepelné izolace od tepla ze země a přijde severní a severovýchodní proudění kdesi ze severovýchodu Evropy, něco jako bylo proudění na konci října, je u nás v té době v noci mráz nad -20 st c a ve dne je těch -10 - 15 st C. Někdy před 4 roky jsem naměřil venku v noci - 28 st C, tady "dole" v předhůří Beskyd v nadmořské výšce jen cca 330 m nad mořem. Mráz přes den -10 - 15 st C není každý rok, ale zas není nijak vzácný.
Tehdy v 90 letech jsem pár roků zkoušel zimní připojování oddělků k produkčním včelstvům a jeden rok to zrovna vyšlo na to severní proudění a ten mráz.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39294


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu