78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 8. 12. 2009
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1928

ZU Praha Predporada delegatu pred val.hromadou k sestaveni kanidatni listiny predsednictva.Potvrzeni plnych moci,prinesli povetsine ucitele vcelarstvi.Falesne a jednostrane informovali clenstvo,jen aby co nejvice plnych moci na obranu stareho rezimu sehnali.Ani prime pisemne doklady o provineni nestacily na usvedceni tajemnika.
RESOLUCE spolku Lomnice nad Luznici:Co delel p.tajemnik Smidlik,kdyz jeste v rijnu oznamuje,ze jest v platnosti zakaz dovozu ciziho medu,zatim co se ho dovezlo 40 vagonu.Uvedomil jste si p.Smidliku cim jste se se na ceskych vcelarich prohresil?Jak trapne působi zprava,ze pan takemnik ma na prodejne v Praze honosny napis-Prodejna medu ZU spolku vcelarskeho pro Cechy-kdyz ZU prohlasilo ze prodejen vůbec nema.Proc predsednictvo nevyvodilo z tohoto pripadu dusledky ? Na obranu povstal doc.dr.Schonffeld.Nevidel zadne viny ze vlastni soukromy obchod s medem.Je to vlastne zasluha ze vydelava funkcionar nez nejaky zid.Koncil ze dosavadni tajemnik zvolen byti musi a ze se sve funkce vzdati nesmi.Na jeho objahobu uvedl,ze nekupoval ten americky med sam,ale nechal i jine,tak sel zisk z toho i do jinych kapes.
ZU Praha valna hromada Odevzdano 283listku se 498 hlasy. T techto: 300hlasu pro zmenu a 181 hlasu pro stary vybor. Zvoleni: starostou Vancura,1)nam.Jaks,2)nam.Rytir,tajemnik Holecek, pokladnik Prazak, redaktor Schenffeld. Organisace prodeje medu byla ustavena:Prijaty zasady prof.Pokorneho z Plzne.Eichler navrhl zasady zprostredkovaci.ZU sverili vedeni obchodu uredniku ZU Kovarovi a akcnimu vyboru :Axamit,Vyleta, Holecek,Eichler.

Vystava soudobe kultury v Brne SVAZ valna hromada
Pri volbach zoleni: starostou Vancura, 1)Kyselka, 2)Gasperik, tajemnik Holecek, pokladnik Prazak, redaktor Schonffeld.
Ustavujici schuze-SVAZ ZEMSKYCH CHOVATELSKYCH ORG. PLEMENNEHO CHOVU VCEL vCSR-byla vytvorena jednota mezi 4organisacemi,jednaci rad,predsednictvo,s predsedou L.Fialou.
Po skonceni sjezdu rozdana brozura dr.Schonffelda -Z historie vcelarske stanice v Zidlochovicich- kamz byl odpoledne usporadan zajezd.Zrizeni si vyzadalo plnych 9let.Jest adaptace velkeho panskeho skleniku.Ma 3male laboratore,kancelar,knihovnu,poslucharnu pro 30kursistu,mistnost pro sbirky,dilnu. Dr.Soudek pojednal o pokusech nahrazkach pylovych.Suchy pyl predkladan v cukrovem roztoku 1:1 vcely pyl prijaly.ale kupodivu zlazy se nenalevaly,i s borovym pylem byly vysledky vzdy jen negativni.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39265


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu