78275

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.103.157.154) --- 28. 10. 2009
Re: odvíčkování

RP:
Jak já to vidím, tak výrobci odvíčkovačů a včelařských linek mají proti výrobcům televizorů a vstřikovacích čerpadel obrovskou nevýhodu. Nikdo totiž nešpekuluje, jak to je vidět i tady v té včelařské diskuzi, jak televizor nebo to čerpadlo zplichtit doma za pokud možno desetinu ceny,
-----------------------------
To je zajímavé přirovnání. Vlastně medomet a televize ani tak nejsou cenově od sebe, (5-100tisíc), na rozdíl od elektroniky bude medomet sloužit několikrát déle, pokud si nekoupím jo opravdu levný.
Televize v obáváku peníze nevydělává, platíme koncesi i el.proud i když je jen svítí dioda a jako mnoho dalších věcí co máme doma jen zdržuje.

Televizi, atd. bereme jako odůvodněný výdaj, navíc nová televize, počítač atd vedlke starého kusu - vidíme rozdíl.

A v tom to asi bude.

Z mého pohledu mám naplánováno dát do medárny roční výnos medu, z hlediska předpokládané délky mého včelařského života to ještě stihnu odepsat.

Ale když se dívám na nabídku - a to celoevropskou, tak zatím něco co by vytočilo pár tun medu ročně (doufám že oproti letošku včely nanosí:-) v nabídkách není.

Dokonce ani v té koncové části co jsem nakoupil - cezení a stáčení medu je to jeden velký bastl co každý výrobce nějak dolepuje k sobě. Síta, víka, ohřívače - neexistuje něco co by stoprocentně na sebe pasovalo a tvořilo systém, člověk si nakoupil a mohl dávat síto, či víko z nádoby pod medomet na stáčecí nádobu atd.

Dokonce je v tom takový b.... že naprostá většina prodejců tají a neuvádí o jaký průměr nádoby se jedná.

To není problém českého ale evropského včelařství - jeden velký bastl na národních mírách.
Stačí si vzít do ruky pár katalogů.

Protože je taky celoevropsky amatérsky provozováno a asi při evropských platech nemůže nikoho rozumně uživit. Pokud ano, tak jen díky dotacím do zemědělství a včelařství.

Kolik zaměstanců má největší evropská farma a kolik z nich dělá se včelama a kolik z nich vydělává na obchodě se včelařema.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38322


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (83.208.54.27) --- 28. 10. 2009
Re: odvíčkování

No, evropské včelařství se asi potácí na hranici rentability a tak i výrobci včelařského zařízení šetří. Místo aby investovali do profesionálních projektantů, strojařů, konstruktérů, technologů, oslovili velkovýrobce podobných věcí, pravděpodobně výrobce linek pro výrobu potravin, bastlí to všelijak sami. Jestli vůbec taky evropské včelařství není jen mýtus, jestli vůbec existuje nějaký výrobce, který prodává srovnatelně do jiných evropských zemí, jazykově odlišných než do "své" země či jazykové oblasti. Vývoj ovšem směřuje k hospodářské i jazykové integraci, jednou nejspíš někdo do toho zainvestuje a ty profesionály osloví. A bastlíře potom vytlačí na okraj trhu. Jen jestli to nebudou nějací číňani nebo tak podobně.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38323


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (83.208.54.27) --- 28. 10. 2009
Re: odvíčkování

Možná trh s odvíčkovači a včelařskými linkami čeká na to, až nějaký výrobce třeba linek na kečupy, paštiky a zavařeniny se rozhodně rozšířit sortiment a zadá svým konstruktérům a vývojářům vývoj tady toho.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38324


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Stonjek (90.178.35.48) --- 29. 10. 2009
Re: odvíčkování

Znovu opakuji. Velmi jednoduchý princip a zřejmě asi zde se jedná o včelařskou budoucnost a vynález století. Co však př. Vodička pohnojil je marketing. Střední včelař se na investici 100 000 Kč může vybodnout, protože toto odvíčkování je slušně pomalé a pracné. Navíc nikde se nehovoří o dalších nevýhodách. Když nahřeju med na cca 80 stupňů tak daleko intenzivněji voní a protože 7 KW víc než slušně topí v medárně se musí svižně větrat. Dovedu si představit, co by to dělělo se zlodějkami na konci sezony v mých podmínkách. A navíc já se těším do medárny jak se tam k večeru ochladím po celodení práci na slunci v kombinéze a klobouku a ne jak se tam přihřeji do pozdních nočních hodin. Co se týče ceny kolem 100 000 kč díky jednoduchému principu nejsem na tom s rukama tak špatně abych to celé nedokázal vyrobit za cca 10 000 Kč a možná by ještě něco zbylo na pár tahů v místním hostinci.Takže u menších a středních včelařů to nevypadá na mimořádný úspěch. Zbývají tedy ti větší a těm zcela určitě nevyhovuje pracnost a malý výkon, ti asi nebudou mít zájem žádný. Takže podle mého a mohu se samozřejmě mýlit s tím vším př. Vodička vyrukoval hodně předčasně a ve formě dost nedotaženého polotovaru.Kdybych byl například velký včelař a tyto vize jsou mi cizí, a sháněl podobné zařízení, již v Lysé bych ho mohl koupit. Předváděl ho tam kamarád př. Kolomého a to je o něčem úplně jiném, do toho bych šel bez zaváhání. Linka s velkou dávkou automatizace a dotažena do konce. A to špičkové řemeslné zpracování!! Medomet napasovaný na odvíčkovač a plněný jen posunem několika plástů najednou a tak bych mohl pokračovat. Takže za sebe děkuji nechci. Včera byla za mnou žena v medárně, pohladila odvíčkovací vanu a řekla že už se těší! Prostě i moje milovaná po 35 letech manželství umí překvapit. Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38336


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
trestik (e-mailem) --- 29. 10. 2009
RE: odvíčkování

Proč v tom případě nenakoupit od pana Vodičky patent a rozjet vlastní
výrobu, eventuelně nejít do toho s ním? :-)
J.T.

> díky jednoduchému principu nejsem na tom s rukama tak špatně abych to celé
> nedokázal vyrobit za cca 10 000 Kč a možná by ještě něco zbylo na pár tahů
> v místním hostinci. R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38340


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Stonjek (90.178.35.48) --- 29. 10. 2009
Re: odvíčkování

No pojďme udělat doopravdy za tím tečku a nechat vše na budoucnosti aby to rozsekla.Já žádnou licenci nechci, neboť podobný výrobek nepotřebuji ani při dvojnásobném počtu včelstev ke kterému možná dojde.Kdybych se náhodou stal ještě větším a to by teoreticky nebylo hned, tak se budu velepečlivě rozhlížet a přednost dám českým výrobcům a hlavním kritériem bude úspora ruční práce a to zatím př. Vodička navzdory veleinteligentnímu sousedu napasovat do svého zařízení nedokázal! Protože platí, že stroje šetří práci a pak se vyplatí si je pořizovat. Všechno ostatní jsou jen kecy. Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38341


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu