78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (194.138.39.53) --- 23. 4. 2008
Re: bfghgjhe

jIŽ JSI JEDL KUŘE VYCHOVANÉ DOMA NA DVORKU KRMENÉ 20 TÝDNŮ SMĚSÍ OBILOVIN A KOPŘIV VE SROVNÁNÍ S KUŘETEM ZE SUPERMARKETU KRMENÝM SMĚSKAMI S ANABOLIKY KTERÉ VYROSTE ZA 5 TÝDNŮ DO SROVNATELNÉ VÁHY

PEPAN
---------------
Jedl. Poněkud hubené, ale velmi chutné. :-) (stejně asi tak jako u medu. Když nebudu kočovat k řepce, hořčici atd, asi ho budu mít míň)
Obávám se, že většina takto chovaných kuřat nebude mít certifikát BIO, a že ta kuřata co ten certifikát budou mít budou mít právě ten certifikát.

Stejně jak ten med od včel co jsou na Šumavě od roku 1890 a jsou v ve starých úlech natřených barvou pocházejících zřejmě z dob, kdy se léčilo chemií a tak dobře vedených, že dokáží přinést jednodruhový med z čehokoli co okolo roste, včetně BIO (tedy nestříkaných) jabloňových sadů atd.
---------------

Piju mléko od zemědělce co má krávy a rozváží celou svoji produkci po okolí (a to nemá žádných 6 kraviček, když jsem se tak poptával naposledy ta to bylo snad přes 50 dojnic),
nakupuji domácí maso (když to jde) a vejce.

Protože nakupuji od výrobců, je mi nějaký certifikát k ničemu, protože na rozdíl od auditora, který tam přijde jednou ročně, jsem tam já častěji.
Certifikace je zajímavá pro obchodníky, nebo pro obchod přes obchodníky.

V oboru co teď dělám, nejsou důležité ani tak certifikační autority, ale především audity od zákazníků. A nejpřísnější jsou ty vnitřní, co dělají lidi z firmy, ale odjinud. Protože, když pak zákazník něco najde a oni to předtím nenašli, je to i jejich průšvih.

Takže pokud chce někdo prodávat přes nějaký BIO systém, měl by si zjistit co ten jejich BIOsystém požaduje. Některá pravidla jsou až zcestná, ale pokud to zákazník zaplatí, klidně.

V Německu jsem viděl biomed i v REWE a zajímavé bylo, že cena nebyla o moc vyšší a taky to byla měs EG a nicht EG.

Na Fascinovaném včelaři je článek o tom, jak se obchodníci snaží zvýšit produkci někde v Africe, protože tam je vlastně skoro všechen med BIO a včelaři nestačí poptávce. Kdo jim chce konkurovat?

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29108


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu